Wewnętrzny Audyt bezpieczeństwa informacji pozwoli zweryfikować m.in. zachowania pracowników i ich wpływ na cyberbezpieczeństwo firmy. Rutynowy cykliczny audyt cyberbezpieczeństwa może uchronić Cię przed poważnymi kłopotami, a także wskaże najlepsze na dany moment rozwiązania.
Testy penetracyjne (pentesty) wykonuje się, aby sprawdzić odporność infrastruktury i systemu na zewnętrzne ataki. Pentester sprawdza każdą podsieć klientów. Równolegle wykonuje się też testy sprzętu, po czym wybierana jest pula maszyn, na których dokonuje się głębszej analizy. Dodatkowo wykonywana jest też weryfikacja zabezpieczeń serwerowni.
Audyt konfiguracji weryfikuje czy proces został przeprowadzony prawidłowo i według wskazanych rozwiązań, sprawdzając też wykorzystanie ich potencjału. Tego typu audyty zabezpieczeń mogą być realizowane zdalnie, a zamawiający otrzymuje raport z zaleceniami zmian.
Jest to rodzaj testów, które sprawdzają czy i w jakim stopniu pracownicy są podatni na próby perswazji ze strony oszustów. W testach socjotechnicznych przeprowadzane są tzw. ataki socjotechniczne sprawdzające reguły wzajemności, sympatii i autorytetu oraz to czy pracownicy dopuszczą do sytuacji, w której firma narażona będzie na włamanie lub wyciek danych.
Sieci przemysłowe narażone są na cyberataki w takim samym stopniu jak inne rodzaje sieci. Audyt bezpieczeństwa sieci OT w połączeniu z testami penetracyjnymi wskaże największe ryzyka i luki w bezpieczeństwie Twojej sieci przemysłowej. Natomiast połączenie audytu sieci IT i OT to dokładna i wszechstronna analiza całego środowiska, która sprawdzi nie tylko składowe sieci, ale też elementy wspólne.
Skontaktuj się z nami!
Chcesz z nami wspołpracować?
Wybierz interesującą Cię opcję i wypełnij formularz