Case Study: PEC

Jak pomogliśmy firmie PEC zapanować nad piętrzącymi się stosami dokumentów.

Case Study: PEC

O kliencie

Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC Sp z o.o. to prężnie działająca spółka energetyczna odpowiedzialna za dostawę ciepła dla znaczącej liczby mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Posiada również klientów na terenie całego województwa pomorskiego. Oprócz ciepła wytwarza również energię elektryczną. Łączna roczna sprzedaż energii elektrycznej i ciepła to ok. 240 000 GJ.

Rozmiar organizacji

Liczba pracowników: 25

Branża

Usługi
Roczny obrót: 35 mln zł

Wyzwania

Rozwój spółki kierowanej przez pasjonata nowych technologi pojawiających się w branży energetycznej, prezesa Sławomira Olkiewicza spowodował wzrost ilość podpisywanych umów jak i innych dokumentów.
Wyzwanie polegało na przeprowadzeniu optymalizacji rozwiązań informatycznych służących do realizacji procesów operacyjnych związanych z rejestrowaniem i obiegiem dokumentów.

Użyte technologie i produkty

Produkt wiodący:

 • Symfonia Obieg Dokumentów

Pozostałe produkty:

 • Symfonia Finanse i Księgowość

.okazje__items{display:flex;width:100%;margin-bottom:55px;}.okazje__items-column{width:50%;}.okazje__items-column:first-child {margin-right:30px;}.okazje__item img{margin:0 auto;}@media (max-width:991px){.okazje__items{flex-direction:column;}.okazje__items-column{width:100%;}.okazje__items-column:first-child{margin-right:0;margin-bottom:40px;}.okazje__item{flex-direction:row-reverse;}}@media (max-width:700px){.okazje__icon{margin-right:15px;}}@media (max-width:500px){.okazje__item{flex-direction:column-reverse;}.okazje__icon{margin-bottom:20px;margin-right:0;}}

Rozwiązanie

Podczas analizy wdrożeniowej przeprowadzonej przez Agnieszkę Roguską – jednego z najlepszych w Polsce konsultantów ds. wdrożeń systemu Obiegu Dokumentów zebraliśmy szereg informacji na temat realizacji procesów związanych z obiegiem dokumentów w P.P.C. PEC Sp. z o.o. Precyzyjna analiza pozwoliła na wskazanie szczególnie wrażliwych i obarczonych problemami obszarów.
Na spotkaniu z zespołem PEC, Agnieszka przedstawiła wizję usprawnienia obiegu dokumentów w organizacji. Po zatwierdzeniu przez Klienta rozwiązania, rozpoczęliśmy proces wdrożeniowy.
Wykonano instalację, konfigurację następujących modułów programu Obieg Dokumentów:

zautomatyzowanie-procesu

Zautomatyzowanie procesu importu faktur zakupu, delegacji krajowych, poczty IMAP. Podłączenie kalendarza i zadań oraz komunikatora.

usprawnienie

Usprawnienie i przyśpieszenie działania procesu związanego z umowami. Polegającemu na rejestracji, procesowaniu i aneksów do umów, podziale umów na działy oraz rodzaje (takie rozwiązanie ułatwia filtrowanie umów niezależnie od działów).

automatyczny-export

Zautomatyzowanie korespondencji o pisma przychodzące i wychodzące oraz sprawy zgodnie z głównym założeniem aplikacji w oparciu o JRWA.

optymalizacja-programow

Zoptymalizowanie wniosków zakupowych personalizowanych pod klienta.

Dokonano pełnej integracji Symfonia Finanse i Księgowość.

Komentarz Klienta

Zastosowane rozwiązania Symfonia Obieg Dokumentów dostarczone przez Penta w znacznym stopniu przyczyniły się do przyspieszenia realizacji procesów związanych z Obiegiem Dokumentów w naszej organizacji, a także reedukacji kosztów operacyjnych związanych z ich realizacją. Cieszymy się, że po ponad 25 latach współpracy Penta potrafi dostrzec i zoptymalizować procesy występujące w naszej organizacji.

Sławomir Olkiewicz – Prezes Pruszczańskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczego ,,PEC”

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jeszcze tego samego dnia!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Penta Sp. z o.o. w celach odpowiedzi na poniższe zgłoszenie, w tym na przesłanie przez Penta Sp. z o.o. informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami). *

  Porozmawiaj z konsultantem

  Nikola Roguska
  Nikola Roguska
  Systemy ERP dla Biznesu
  607 603 884 Nikola.Roguska@penta.com.pl

  Nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

  Skontaktuj się z nami