Case Study: TV-Okazje

Jak pomogliśmy firmie TV Okazje przyspieszyć dwukrotnie realizację zamówień oraz ograniczyć koszty zasobów ludzkich w dziale logistyki o 35%.

Case Study: TV-Okazje

O kliencie

TV Okazje to wiodący na rynku polskim dostawca produktów sprzedawanych w drodze reklam telewizyjnych oraz sklepu internetowego.

Rozmiar organizacji

Liczba pracowników: 45

Branża

Handel/E-commerce
Roczny obrót: 24 mln

Okres współpracy

3 lata

Wyzwania

Przed rozpoczęciem współpracy z Penta firma TVOkazje realizowała importy zamówień z systemów CRM oraz Presta ręcznie plikami Excel.
Wzrost ilości zamówień wynikający z wielu czynników, w tym wpływem pandemii spowodował, że TV Okazje realizowały zamówienia w systemie wielozmianowości a mimo to terminowa realizacja wszystkich zamówień nie była możliwa.
Wyzwanie polegało na przeprowadzeniu optymalizacji rozwiązań informatycznych służących do realizacji procesów operacyjnych wiązanych z realizacją zamówień w celu ograniczenia kosztów i przyspieszenia procesów.

Użyte technologie i produkty

Symfonia ERP Handel
Integracja z E-commerce – Presta Shop
Integracja z CRM TVOkazje
Dodatki Symfonia – rozwiązania autorskie Penta – dod. programistyczne do programów Symfonia

.okazje__items{display:flex;width:100%;margin-bottom:55px;}.okazje__items-column{width:50%;}.okazje__items-column:first-child {margin-right:30px;}.okazje__item img{margin:0 auto;}@media (max-width:991px){.okazje__items{flex-direction:column;}.okazje__items-column{width:100%;}.okazje__items-column:first-child{margin-right:0;margin-bottom:40px;}.okazje__item{flex-direction:row-reverse;}}@media (max-width:700px){.okazje__icon{margin-right:15px;}}@media (max-width:500px){.okazje__item{flex-direction:column-reverse;}.okazje__icon{margin-bottom:20px;margin-right:0;}}

Rozwiązanie

Prace rozpoczęliśmy od gruntownej analizy procesów TV Okazje. Musieliśmy dobrze zrozumieć istniejące zależności, aby w jednoznaczny sposób przestawić rozwiązania przyspieszenia realizacji procesów. Po zbadaniu potrzeb zaproponowaliśmy rozwiązania programistyczne mające na celu rozwiązanie problemów Klienta.
Na spotkaniu z zespołem TV Okazje Tomasz Raganowicz (konsultant, programista z ponad 20-letnim doświadczeniem) przedstawił wizję rozwiązań do akceptacji Klienta. Po kilku kolejnych spotkaniach wypracowano rozwiązania których realizację rozpoczęto.
Wykonana kilkanaście dodatków programistycznych przyspieszjących realizację zamówień w tym kluczowe:

zautomatyzowanie-procesu

Zautomatyzowanie procesu importu do Symfonii zamówień z czterech źródeł: Call Center, Presta Shop, Allegro, Amazon

usprawnienie

Usprawnienie i przyspieszenie działania mechanizmu pozwalającego na masowe wystawianie dokumentów sprzedaży

automatyczny-export

Automatyczny export danych do bazy analitycznej w celu tworzenia zaawansowanych analiz

optymalizacja-programow

Dokonano optymalizacji integracji programów Symfonia Handel ERP ze sklepem Presta Shop

Komentarz Klienta

Zastosowane rozwiązania programistyczne oraz konfiguracyjne systemów Symfonia dostarczone przez Penta w znacznym stopniu przyczyniły się do przyspieszenia realizacji zamówień oraz znacznej reedukacji kosztów operacyjnych związanych z ich realizacją.

Kierownik ds. Wysyłki i Zarządzania Obrotem Magazynowym Dawid Żelazowski

Potrzebujesz pomocy przy wyborze ?

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jeszcze tego samego dnia!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Penta Sp. z o.o. w celach odpowiedzi na poniższe zgłoszenie, w tym na przesłanie przez Penta Sp. z o.o. informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr144, poz. 1204 z późniejszymi zmianami). *

  Porozmawiaj z konsultantem

  Nikola Roguska
  Nikola Roguska
  Systemy ERP dla Biznesu
  607 603 884 Nikola.Roguska@penta.com.pl

  Nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

  Skontaktuj się z nami