Chmura biznesowa – nowoczesny model firmy

Rozwiązania chmurowe jako przodujący model prowadzenia firmy

Mimo, że prowadzenie firmy w chmurze budzi jeszcze wśród niektórych wątpliwości, obniżenie kosztów jakie się z tym wiąże sprawia, że każdy przedsiębiorca prędzej czy później zainteresuje się tym tematem. I właściwie im prędzej tym lepiej, ponieważ w tak szybkim jak dzisiejszy rozwój technologii, im szybciej sięgamy po nowe rozwiązania, tym szybciej jesteśmy o krok do przodu w biznesie. Dodatkowo kryzys gospodarczy wywołany rozwojem wirusa pokazał nam wszystkim, że prowadzenie firmy potrzebuje dodatkowych zdalnych rozwiązań. Chmury to obecnie popularny model prowadzenia działalności, a co więcej, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie bez powodu!

Zalety i korzyści płynące z prowadzenia firmy w chmurze

Przewagą rozwiązań chmurowych nad instalowanymi na stacjach roboczych jest przede wszystkim fakt, że płacisz za usługę i nie interesują Cię więcej dzierżawy i serwery. Masz wgląd w dane firmy wszędzie tam, gdzie dostęp do internetu, a związana z tym obsługa techniczna leży już po stronie Twojego dostawcy. Od tej pory to on zarządza bezpieczeństwem danych i zarządzaniem aplikacją. Nie potrzebujesz już dodatkowych pracowników w dziale IT. Ale to nie jest jedyna oszczędność. Mobilność pracy w chmurze oraz świetna organizacja pozwalają oszczędzić sporo czasu. Usługi chmurowe zyskują także coraz większą sympatię poprzez swoją elastyczność i możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Ci, którzy mają wątpliwości co do bezpieczeństwa przechowywanych danych, mogą odetchnąć spokojnie, jest to bowiem także dużo bezpieczniejsza forma niż np. własne serwery. Ponadto firma pracuje zawsze na najnowszej wersji oprogramowania, a wszelkie aktualizacje odbywają się bez echa i dodatkowych kosztów.

Możliwości przeniesienia firmy do modelu chmurowego

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej dostawców usług chmurowych. Jednym z najlepszych przykładów jest Grupa Sage, która wyszła naprzeciw małym i średnim firmom, oferując aplikacje do prowadzenia księgowości online. Platformy takie jak Sage Symfonia 50 Cloud to obsługa pełnej księgowości z planowaniem kont, tworzeniem bilansów, zestawień i sprawozdań. Poza tym Sage może pochwalić się niejednym programem tego typu. Ostatnio pojawił się także Sage Między Firmami – elektroniczny serwis do fakturowania i przesyłania dokumentów, działający zresztą poprzez Sage Connect wspólnie z innymi aplikacjami Sage, takimi jak: Sage Biuro Rachunkowe Online czy Sage Obieg Dokumentów. Warto też wspomnieć, że Sage Symfonia 50 Cloud Finanse i księgowość połączony jest z Microsoft Office 365, ten zaś oferuje nam narzędzie do pracy zespołowej pod nazwą Microsoft Teams. Taka aplikacja w połączeniu z prowadzeniem firmy w chmurze daje innowacyjne możliwości biznesowe dla pracy zdalnej, przy jednoczesnym podtrzymaniu kontaktu współpracowników i organizowaniu kreatywnych spotkań online.

Czy nowa technologia wymaga dodatkowych szkoleń?

Kolejną zaletą rozwiązań chmurowych jest ich intuicyjność i łatwość w obsłudze. Posługując się przykładem naszego partnera – grupa Sage wprowadziła już niejedno rozwiązanie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród małych, jak i dużych firm. Programy Sage dają swobodny wybór możliwości w zależności od zapotrzebowania Twojej firmy. Co więcej pojawiają się wciąż to nowe aktualizacje i ulepszenia, idące z duchem czasu w myśl obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności pracy. Przy tym programy te są zaskakująco łatwe w obsłudze, co podwójnie cieszy klientów, którzy nie muszą inwestować w dodatkowe szkolenia i martwić się wprowadzaniem dużych zmian w systemie pracy. Sage poszerza także ofertę o elektroniczne platformy typu ePracownik, gdzie integracja tego rozwiązania z systemem kadrowo-płacowym pozawala na automatyzację wielu zadań i samoobsługę pracownika, co oczywiście usprawnia pracę działu kadr.

Firma w chmurze to już standard

Coraz więcej klientów docenia korzyści płynące z przeniesienia kluczowych zadań prowadzenia firmy do rozwiązań chmurowych. Jedyne wątpliwości, jakie dotychczas rodziły się wokół tematu dotyczyły właściwie bezpieczeństwa danych. Tutaj warto też podkreślić, że programy Sage są w pełni zgodne z wymaganiami RODO. Dzięki przechowywaniu danych w chmurze można z łatwością przywrócić ich dostępność w razie jakiegokolwiek zdarzenia technicznego. Dodatkowo rozbudowany panel ustawień pozwala na pełną kontrolę nadawania praw dostępu do danych. Istnieje także dodatkowa aplikacja Sage Cloud Backup, która tworzy automatyczną kopię bezpieczeństwa danych z działu księgowego. Nic dziwnego więc, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na chmurowy model firmy. Poza płynącymi z tego korzyściami, w dobie kryzysu jest to znaczące zabezpieczenie dla Twojego biznesu. Firma w chmurach nie jest już przerażającą nowinką technologiczną, lecz wygodą i standardem prowadzenia działalności, na który decyduje się większość przedsiębiorców.

 

Daj sobie i nam jeszcze chwilę i przeczytaj inne artykuły na naszym Blogu i w naszych Aktualnościach.

Sprawdź co mamy dla Ciebie w naszym sklepie internetowym.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy