Audyt informatyczny

Zaprowadź ład i porządek
we wszystkich elementach swojego systemu IT

Audyt informatyczny – po co go przeprowadzać?

Od lat specjalizujemy się w dostawie profesjonalnych usług informatycznych. Dlatego jeżeli chcesz zdobyć pełną wiedzę o systemie IT w swojej firmie zaufaj naszym specjalistom, którzy szybko i profesjonalnie wykonają audyt informatyczny w Twojej firmie. Audyt pozwala zinwentaryzować i skatalogować posiadany przez Ciebie sprzęt (serwery, sprzęt komputerowy, urządzenie peryferyjne itp.) i oprogramowanie. Może również dostarczyć informacji na temat legalności oprogramowania.

Tak przeprowadzony audyt informatyczny umożliwia wskazanie zagrożeń dla systemu IT i przedstawienie propozycji podjęcia najkorzystniejszych działań w celu ich usunięcia.

 

Audyt infrastruktury IT (inwentaryzacja)

Audyt infrastruktury swoim zakresem obejmuje podstawową inwentaryzację Twojego sprzętu, oprogramowania oraz środowiska IT. Ewidencjonować można wszystko, co przechodzi przez ręce działu IT, a jest rozdysponowane wśród użytkowników, bądź między działy. Włączając w to aplikacje, serwery, drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne, a nawet materiały eksploatacyjne.

Poznaj szczegóły oferty

Audyt
bezpieczeństwa IT

Audyt bezpieczeństwa IT to metodyczne, kompleksowe badanie, które pozwala na wykrycie i zniwelowanie potencjalnych zagrożeń w Twoim firmowym systemie informatycznym. Audyt bezpieczeństwa poprawia skuteczność zarządzania ryzykiem niewłaściwej ochrony infrastruktury.

Poznaj szczegóły oferty

Audyt legalności oprogramowania

Audyt legalności oprogramowania to element procesu zarządzania Twoimi zasobami IT. Audyt oprogramowania polega na praktycznej analizie ilości posiadanych przez Ciebie programów wykorzystywanych na urządzeniach w stosunku do posiadanych licencji. Innymi słowy audyt sprzętu i oprogramowania ma na celu ocenę bieżącego stanu legalności posiadanego przez Twoją firmę oprogramowania.

Poznaj szczegóły oferty

Lata doświadczeń w przeprowadzaniu audytów informatycznych

Swoje doświadczenie w przeprowadzaniu informatycznych Penta zdobywała świadcząc usługi w ramach programu Microsoft Software Asset Managament (SAM). Do tego elitarnego grona firm należało kilkadziesiąt organizacji w Polsce. To potwierdzenie naszych najwyższych kompetencji a dla Twojej firmy gwarancja sprawnego przeprowadzenia audytu i jego wiarygodnego wyniku.

 

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy