Athenasoft

Norma EXPERT

Innowacyjny program do kosztorysowania

Program Norma EXPERT jest nowoczesnym narzędziem do kosztorysowania. To aplikacja, która łączy w sobie atuty najpopularniejszego obecnie programu z tej branży – Norma PRO, z osiągnięciami technologii ICT. Program Norma EXPERT to narzędzie, które z powodzeniem wykorzystasz do tworzenia kosztorysów wszelkich robót budowlanych, instalacji elektrycznych, gazowych, hydraulicznych i wodociągowych, prac remontowych, robót ziemnych, systemów alarmowych, robót drogowych i izolacyjnych.

Norma EKSPERT w wersji podstawowej przeznaczona jest dla osób pracujących samodzielnie. Wersja sieciowa programu współpracuje z Microsoft SQL Server i spełni wymagania większych zespołów kosztorysantów oraz klientów korporacyjnych. Program współpracuje ze wszystkimi stosowanymi powszechnie bazami cenowymi. Wyposażony jest w moduł, który umożliwi Ci import przedmiarów/obmiarów z plików PDF.

Najnowsza technologia na usługach programu

Program Norma EXPERT wyposażony jest w IntelliSense – inteligentnego asystenta, który automatyzuje prace rutynowe, takie jak formatowanie dokumentów. Zmniejsza też liczbę czynności, które trzeba opanować w celu wykonania pracy, np. poprawia typowe błędy ortograficzne i literówki.

Zasoby danych przechowywane są w wydajnym i wysoce skalowalnym systemie SQL Server, zaś pomiar wykonywany jest bezpośrednio z projektów CAD DWG. System współpracuje również z urządzeniami mobilnymi.

Nowoczesny interfejs

Norma EXPERT posiada innowacyjny interfejs, w którym stare okna dialogowe zostały zastąpione przez funkcjonalne panele. Menu poleceń zapewni Ci łatwy dostęp do najważniejszych czynności programu. Karty widoków umożliwią szybkie przełączanie pomiędzy przedmiarem, wydrukami czy kosztorysem.

Wiele czynności w programie, m.in. dodawanie pozycji do kosztorysu, wykonasz za pomocą myszki wykorzystując technologię „przeciągnij i upuść”.  Zyskasz również możliwość edycji danych bezpośrednio w kosztorysie, bez konieczności wywoływania dodatkowych okien co znacznie zwiększy szybkość edycji.

powrót Skontaktuj się

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

 • Wygodne wprowadzanie pozycji do kosztorysu
 • Inteligentne autouzupełnianie
 • Szybsza edycja nakładów RMS
 • Filtry – nowoczesny sposób analizy kosztorysu
 • Wykresy – graficzna analiza wartości kosztorysowych
 • Gotowe szablony wydruków i zapis danych w różnych formatach
 • Import cenników i przedmiarów
 • Zarządzanie cennikami, katalogami, kartotekami
 • Katalogi własne – nowy edytor
 • Bezpośrednie pobieranie cen z Intercenbud – Ogólnopolskiej Bazy Cen w Budownictwie
 • Przeglądarka projektów w technologii BIM (Building Information Modeling)
 • Import plików *.ifc (praca w technologii BIM)

Może zainteresuje Cię także:

Buduj z Głową to publikacja elektroniczna wydawana na DVD/USB. Ukazuje się co kwartał i zapewnia aktualizację oprogramowania Norma PRO, Norma EXPERT i Norma Standard/Standard 2.
Buduj z Głową to publikacja elektroniczna wydawana na DVD/USB. Ukazuje się co kwartał i zapewnia aktualizację oprogramowania Norma PRO, Norma EXPERT i Norma Standard/Standard 2.
Profesjonalne kursy i szkolenia w formie praktycznych warsztatów komputerowych

Zaproś nas na spotkanie

Doradzimy, zoptymalizujemy, przeszkolimy!