Athenasoft

Norma PRO

Kosztorysowanie dla profesjonalisty i nowicjusza

Norma PRO to najbardziej popularne narzędzie do kosztorysowania w Polsce, które doczekało się już kilkudziesięciu wersji. Pierwsza handlowa aktualizacja ukazała się w 2003 roku.

Program Norma PRO firmy Athenasoft jest potężnym narzędziem, które w rękach doświadczonego kosztorysanta pozwala tworzyć profesjonalne kosztorysy bez żadnych ograniczeń. Natomiast początkujący użytkownik bardzo szybko stworzy kosztorys, z którym będzie można wystartować w każdym przetargu.

Zaawansowany program kosztorysowy

Norma PRO to profesjonalny program do tworzenia kosztorysów spełniający wymagania i standardy stosowane w Unii Europejskiej. Zaawansowane funkcje, w jakie jest wyposażony, pozwolą Ci na tworzenie kosztorysów złożonych, wariantowych i porównawczych, a także tworzenie kosztorysów metodą uproszczoną, szczegółowa i mieszaną.

Dodatkowo możesz przedstawić alternatywne sposoby wykonania, tworzyć pozycje scalone o dowolnym stopniu agregacji, określać terminy rozliczeniowe i kody wykonawcze, a także korzystać z cenników obiektów i asortymentów robót.

Integracja z innymi systemami

Norma PRO umożliwi Ci wczytywanie przedmiarów/obmiarów z plików PDF. Program pozwala na zapis kosztorysu w standardzie XML, co zapewni Ci integrację procesu kosztorysowania z systemami zarządzania firmą opartymi na systemach baz danych MS SQL, Oracle, IBM DB2, SAP.

Korzystając z Normy PRO możesz współpracować z programami do planowania i harmonogramowania MS Project i Planista, oraz z systemem do zarządzania CAPITAL. Program potrafi również współdziałać z aplikacjami Norma EXPERT, Norma STANDARD, Miara PRO, CAD Rysunek oraz Internetową Bazą Cen Materiałów Budowanych Intercenbud.

Możliwość zapisania kosztorysu w formacie HTML da Ci możliwość odczytania kosztorysu na dowolnym komputerze przy użyciu przeglądarki internetowej.

Porównywanie kosztorysów i korekty

Norma PRO umożliwi Ci rejestrację zmian i korekt oraz, dzięki drzewiastej strukturze kosztorysu, pozwoli na szybkie nanoszenie poprawek. Program potrafi porównać dwa kosztorysy, np. oryginalny i poprawiony oraz przedstawić je za pomocą kosztorysu porównawczego zawierającego pozycje obu kosztorysów z uwzględnieniem zmian.

Kosztorys w kilku wariantach

Norma PRO umożliwi Ci przedstawienie alternatywnych sposobów wykonania robót. Program posiada możliwość wprowadzenia danych RMS-ów, obmiarów, pozycji w różnych wariantach. Dzięki temu będziesz mógł przedstawić w jednym kosztorysie alternatywne rozwiązania i dostosować go do indywidualnych wymagań inwestora.

powrót Skontaktuj się

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

 • Pełna baza katalogów typu KNR, KNNR, KNR-W, TZKNBK (PKZ), KNP i innych.
 • Możliwość współpracy z dostępnymi bazami cenowymi
 • Współpraca z programem do planowania i harmonogramowania MS Project.
 • Zapis kosztorysu w standardzie XML (format ATH2), czytanym przez wiele aplikacji i umożliwiającym integrację procesu kosztorysowania z różnymi systemami zarządzania firmą
 • Tworzenie kosztorysów zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskie (procedury FIDIC).
 • Możliwość pracy w sieci komputerowej.
 • Tworzenie kosztorysów zawierających warianty na poziomie działów, pozycji lub elementów RMS.
 • Funkcja rejestracji zmian (wyróżniania kolorem, skreślenia i podkreślenia) przydatna przy dokonywaniu korekt lub sprawdzaniu kosztorysu (przez inspektora nadzoru i in.) – wszystkie zarejestrowane zmiany mogą być zaakceptowane lub cofnięte.
 • Tworzenie kosztorysów wariantowych, złożonych, kosztorysów z wykazem różnic.
 • Dynamiczna praca na kilku kosztorysach jednocześnie dzięki mechanizmom obsługi kosztorysów złożonych.
 • Całkowicie dowolne definiowanie sposobu liczenia narzutów.
 • Wyliczanie nakładów metodą interpolacji i ekstrapolacji.

Może zainteresuje Cię także:

Buduj z Głową to publikacja elektroniczna wydawana na DVD/USB. Ukazuje się co kwartał i zapewnia aktualizację oprogramowania Norma PRO, Norma EXPERT i Norma Standard/Standard 2.
Buduj z Głową to publikacja elektroniczna wydawana na DVD/USB. Ukazuje się co kwartał i zapewnia aktualizację oprogramowania Norma PRO, Norma EXPERT i Norma Standard/Standard 2.
Profesjonalne kursy i szkolenia w formie praktycznych warsztatów komputerowych

Zaproś nas na spotkanie

Doradzimy, zoptymalizujemy, przeszkolimy!