Programy BIMestiMate

Innowacyjne oprogramowanie do kosztorysowania tradycyjnego i w technologii BIM

BIMestiMate jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót budowlanych, budowlano – montażowych, instalacyjnych, drogowych i telekomunikacyjnych. Program umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę na dowolnym etapie projektu.

Kalkulacja kosztów przedsięwzięcia budowlanego

jest jednym z zagadnień, do którego można wykorzystać właściwości technologii BIM dla szybkiej i dokładnej wyceny. W BIMestiMate struktura elementów kosztorysu i modelu są ze sobą powiązane. Wśród danych utrwalonych w modelu wirtualnym, pierwszorzędne znaczenie dla kosztorysowania mają zapisane wprost ilości przedmiarowe lub dane służące do ich wyznaczenia. Przedmiar powstaje przez wskazanie na rysunku elementów budowli i przeniesienia z nich do określonych pozycji danych, które są odczytywane z modelu.

Metoda wyceny z wykorzystaniem technologii BIM skraca czas sporządzania kosztorysu

na podstawie danych pobranych z wirtualnego modelu budowli. Jest to ważne w przypadku modyfikacji modelu, kiedy można efektywnie wykorzystać związek pomiędzy dokonywaną zmianą i jej kosztem. Dodatkowo wpływa także na eliminację błędów rachunkowych i kontrolę postępu prac a elementy wliczone do przedmiaru są powiązane z rysunkiem. Aplikacja BIMestiMate jest systemem otwartym i może korzystać z modeli opracowanych w dowolnym systemie CAD zgodnym z technologia BIM, generującym projekty w formacie IFC 2×3.

powrót Poznaj szczegóły oferty

Funkcjonalność programu obejmuje

  • Czytanie modeli wirtualnych w formacie IFC 2×3
  • Operacje geometryczne – obroty, przesunięcia, zbliżenia, cięcia płaszczyzn
  • Wizualizację ze zmienną przeźroczystością
  • Prezentację modelu wraz z drzewkiem strukturalnym zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż, z uwzględnieniem rodzajów instalacji
  • Prezentację wybranych elementów drzewka
  • Odcięcie części modelu
  • Odrzucenie wybranych elementów modelu
  • Obliczenie przedmiarów elementów
  • Przedmiarowanie i opracowanie wyceny kosztorysowej
  • Opracowanie harmonogramu na podstawie wycenionego kosztorysu

Rozwiązania dla budownictwa

Rozwiązania dla budownictwa w swojej ofercie posiadamy od ponad 25 lat. Cieszymy się, że możemy dostarczać je Tobie.  To lata tradycji i doświadczeń naszych specjalistów dla wielu kosztorysantów. To współpraca z tysiącami użytkowników. Zapraszamy do najlepszego sklepu z rozwiązaniami dla budownictwa: kosztorys.pl

Skontaktuj się z nami

Zaproś nas na spotkanie

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy