Smart BI

Smart BI – intuicyjne narzędzie do analizy danych

Smart BI to rozszerzone możliwości analizy i obróbki danych ewidencjonowanych w programach Symfonia Handel i Symfonia Finanse i Księgowość oraz z dowolnych źródeł zewnętrznych, dostępne w formie arkuszy kalkulacyjnych wbudowanych w systemie Symfonia. Platforma jest wyposażona w gotowe raporty oraz umożliwia tworzenie własnych. Z Smart BI zoptymalizujesz procesy w Twojej organizacji przez wyeliminowanie zbędnych, powtarzalnych operacji. W rezultacie zyskasz także większą pewność przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych, które od teraz poprzesz rzetelnymi raportami i profesjonalnymi analizami.

Funkcjonalność

Smart BI to liczne udogodnienia, dlatego znacznie usprawnisz wykonywane czynności. Poznaj kluczowe funkcjonalności oferowanego narzędzia.

 • Praca w środowisku MS Excel

Prosty interfejs i intuicyjna obsługa znane ze środowiska MS Excel pozwolą pracować bez konieczności dodatkowych szkoleń i nauki obsługi nowych narzędzi. Korzystając ze Smart BI stworzysz układy raportów oraz własne formuły obliczeniowe. Zbudow tabele przestawne. Co więcej możesz edytować dane czy dodać własne zakładki kart.

 • Szybki dostęp do ważnych danych

W prosty sposób znajdziesz wszystkie wartościowe informacje, niezbędne w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych.

 • Intuicyjny proces przygotowania ważnych raportów

Do przygotowania raportu wystarczy jedna aplikacja. Dzięki temu skrócisz czas i nakład pracy niezbędne do przygotowania raportu. Ze Smart Bi w  prosty sposób dokonasz modyfikacji, czy rozbudowy istniejących raportów. Dostosujesz też obecne zestawienia do własnych potrzeb.

 • Przepływ informacji wewnątrz firmy

Utworzone w Smart Bi raporty możesz wykorzystać jako cenne źródło danych dla siebie oraz innych członków organizacji, dlatego wszyscy użytkownicy mają dostęp do informacji nawet pracując zdalnie. Ponadto możesz dzielić się efektami swojej pracy w postaci plików XLS poprzez eksport raportów wraz z danymi, tabelami przestawnymi, formułami, czy wizualizacjami danych.

 • Współpraca z Symfonią

Dane możesz pobierać bezpośrednio z oprogramowania Symfonia Handel oraz Symfonia Finanse i Księgowość. Dzięki temu zyskujesz pełen zestaw niezbędnych informacji biznesowych.

 • Współpraca z Excel

Możesz wczytywać arkusze kalkulacyjne i korzystać z Excela, jako dodatkowego źródła danych. Co więcej, tworzone raporty możesz wyeksportować do pliku Excel i kontynuować pracę poza programem Symfonia.

 • Wsparcie dla działu sprzedaży

W Smart BI masz dostęp do informacji bezpośrednio z systemu sprzedażowego, dlatego możesz kontrolować stany magazynowe czy zapasy. Ponadto możesz monitorować wyniki sprzedaży i analizować historię rozliczeń z kontrahentami.

 • Lepsza kontrola nad finansami

Smart Bi umożliwia wygodne monitorowanie kosztów i przychodów, kontrolę projektów i ich budżetów, a także weryfikację poprawności zapisów księgowych czy kontrolę należności i zobowiązań.

 

Co dalej?

Nasz doradca handlowy kompleksowo przedstawi informacje na temat rozwiązania Smart BI oraz szczegółowo zaprezentuje korzyści płynące z wyboru poszczególnych opcji. Skorzystaj z naszego doświadczenia, abyś świadomie wybrał rozwiązanie najlepiej odpowiadający wymaganiom Twojej firmy. 

Zapoznaj się z pełną ofertą programów Symfonia w naszym sklepie internetowym.
powrót Zapytaj o szczegóły

Poznaj kluczowe korzyści

 

 • Uniwersalność 

Raporty w Smart BI są aktualizowane na podstawie wprowadzonych do analizowanych baz danych kolejnych operacji. Dzięki temu masz dostęp do zawsze aktualnych danych biznesowych i zyskujesz gwarancję aktualności informacji na moment tworzenia raportu. Masz także możliwość budowania całkowicie własnych raportów oraz dostosowania obecnych zestawień do własnych potrzeb, w oparciu o dowolne zakresy czasowe. Program z łatwością dostosowuje się do Twoich umiejętności i wymagań analitycznych.

 

 • Sprawna współpraca 

Rozwiązanie umożliwia tworzenie raportów dla siebie i dla współpracowników. Narzędzie pozwala na przekazywanie efektów swojej pracy w postaci plików Excel, eksport raportów wraz z danymi, tabelami przestawnymi, formułami i wizualizacjami danych. Możesz swobodnie przesyłać wykonane analizy w postaci plików PDF lub XLS.Excel.

 

 • Komfort pracy

Intuicyjny interfejs korzystnie wpływa na podniesienie efektywności i komfortu pracy Twojego zespołu. Aby rozpocząć pracę z oferowanym rozwiązaniem, nie potrzebujesz dodatkowych szkoleń i nauki obsługi nowych narzędzi. Umiejętność pracy na arkuszu kalkulacyjnym jest w pełni wystarczająca. Co więcej, nie musisz inwestować w infrastrukturę informatyczną czy dodatkowe narzędzia. ​

 

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy