Symfonia e-Sprawozdania Finansowe

Symfonia e-Sprawozdania Finansowe – bezpiecznie i wygodnie wysyłaj elektroniczne sprawozdania finansowe

Czy Twoja firma jest zobowiązana do sporządzania sprawozdań finansowych? Jeżeli tak to pamiętaj, że od października 2018 możesz to robić wyłącznie w formie elektronicznej.

Razem z nami możesz pewnie, bezpiecznie, wygodnie i zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów generować sprawozdania finansowe w formie elektronicznej. W jaki sposób? Dzięki Symfonia e-Sprawozdania Finansowe przejdziesz przez nowe wyzwanie finansowe. Tę pewność zyskasz dzięki programowi Symfonia e-Sprawozdania Finansowe. Przy użyciu tego programu przygotujesz wymagane wersje sprawozdań finansowych dla:

  • jednostki mikro,
  • jednostki małej,
  • jednostki innej,
  • jednostki innej skonsolidowanej,
  • jednostki NGO,
  • a także dla: banku, zakładu ubezpieczeń, alternatywnej spółki inwestycyjnej, domu maklerskiego, SKOKu, SKOKu jednostki małej, zakładu ubezpieczeń (skonsolidowanego) i dla domu maklerskiego (skonsolidowanego).

e-Sprawozdanie w programie finansowo – księgowym – korzyści

Rozwiązanie od Symfonii umożliwia generowanie sprawozdań sporządzanych zgodnie z określonymi prawnie wymogami. Sprawdź jaki potencjał kryje w sobie Symfonia e-Sprawozdania Finansowe i zobacz, ile możesz zyskać.

Korzystaj z ułatwień do wprowadzania danych

W firmie liczy się czas i efektywność procesów, dlatego Symfonia przychodzi z gotowymi ułatwieniami, które pomogą Ci w codziennej pracy.

Importuj dane generowane w programach księgowych, takich jak Symfonia ERP Finanse i Księgowość lub w innych systemach e-Sprawozdań finansowych. Dodatkowo program umożliwi Ci szybkie i masowe kopiowanie danych do programu Excel, przez co będziesz mógł kontynuować pracę w arkuszu kalkulacyjnym, a przygotowywanie materiałów będzie wyjątkowo dokładne. Ponadto istnieje możliwość równoczesnej pracy na wielu kopiach lub wersjach sprawozdań finansowych, aż do uzyskania wersji ostatecznej. Dostępna jest także opcja ręcznego wprowadzania i wielokrotnego modyfikowania treści e-Sprawozdań.

Warto także podkreślić, że dzięki Symfonii e-Sprawozdania Finansowe można dodawać dodatkowe informacje do każdej pozycji w sprawozdaniu. To jednak nie wszystko! Rozwiązanie umożliwia także dołączanie załączników, takich jak polityka rachunkowości firmy, oraz przygotowywanie sprawozdań finansowych na kolejne okresy poprzez kopiowanie danych z lat wcześniejszych.

Weryfikuj sprawozdanie dzięki wygodnemu i czytelnemu podglądowi

W programie Symfonia służącym do sporządzania sprawozdań możesz zapisywać efekty swojej pracy w każdej chwili, w wielu kopiach i powracać do nich w dowolnym momencie. Dodatkowo czytelny podgląd wydruku, który możesz wygenerować, ułatwi Ci zapoznanie się z treścią i zatwierdzenie sprawozdania osobom akceptującym (np. biegły rewident, członkowie zarządu). Aplikacja umożliwia również podpisanie sprawozdania kwalifikowanym podpisem elektronicznym za pomocą aplikacji SF Podpis lub profilem zaufanym ePUAP przez wszystkie osoby zobowiązane do tego ustawą (np. wszystkich członków zarządu w spółkach kapitałowych).

Zapisuj i kontroluj gotowe sprawozdanie

Możesz zapisać gotowe sprawozdanie finansowe i eksportować do formatu XML wymaganego przez Ministerstwo Finansów. Ponadto ujmiesz w nim wszystkie wymagane dodatkowe załączniki, objaśnienia i podpisy, a przy zapisie aplikacja automatycznie zweryfikuje poprawność wygenerowanego e‑Sprawozdania finansowego i jego zgodność z wymaganymi przez Ministerstwo Finansów schematamie. Dlatego stosuj Sage e-sprawozdanie Finansowe dla komfortu i bezpieczeństwa swojej firmy.

Sprawdź ofertę programów Symfonia w naszym sklepie internetowym.

 

powrót Poznaj szczegóły oferty

Symfonia e‑Sprawozdania Finansowe w 5 krokach:

 

Sage e-Sprawozdania Finansowe

Krok 1: Generowanie

Łatwo przygotowujesz wszystkie wzory sprawozdań finansowych wymagane przez Ministerstwo Finansów.

 

Krok 2: Import

Bezproblemowo dokonasz importu danych z plików XML oraz z innych sprawozdań finansowych wygenerowanych w systemie księgowym.

 

Sage e-Sprawozdania Finansowe

Krok 3: Weryfikacja

Merytorycznie zweryfikujesz poprawność danych zawartych w sprawozdaniu za pośrednictwem aplikacji e-Audytor.

 

Krok 4: Modyfikacja

Masz możliwość pracy na wielu kopiach sprawozdań. Możesz wprowadzać dane i modyfikować je aż do osiągnięcia finalnej wersji.

 

Krok 5: Podpisywanie

Szybko przeglądasz oraz podpisujesz finalną wersję sprawozdania, korzystając z dedykowanego narzędzia SF-Podpis lub bezpośrednio w eSprawozdania Enterprise.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy