ZWCAD

ZWCAD – zestaw narzędzi do projektowania

ZWCAD, to program wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje i narzędzia do projektowania wspomaganego komputerowo. Oprogramowanie umożliwia tworzenie modeli i rysunków oraz  dokumentacji technicznej, przez co stanowi wsparcie dla użytkownika na każdym etapie projektowania. Co więcej ZWCAD posiada wiele dedykowanych nakładek, które skutecznie wpływają na przyspieszenie i ułatwienie wielu czynności projektowych w wybranej dziedzinie. Znaczącą zaletą oprogramowania jest także możliwość zmiany języka programu w zależności od potrzeb. W ramach jednej licencji użytkownik może skorzystać z różnych wersji językowych np. polskiej, angielskiej, czeskiej, francuskiej, niemieckiej itp.

ZWCAD – dostępne narzędzia

Porównaj dostępne programy spośród szeregu profesjonalnych rozwiązań i skomponuj własny zestaw narzędzi ZWCAD. Wybierz te, które w największym stopniu odpowiadają Twoim potrzebom  i w konsekwencji usprawnią funkcjonowanie Twojego zespołu.

Programy ZWCAD

ZWCAD w wersji Standard stanowi moduł podstawowy, służący do zarządzania poszczególnymi modułami specjalistycznymi. Jest to program do projektowania 2D i jest zgodny z formatem DWG.

ZWCAD 2022 w wersji Professional to rozwiązanie rozbudowane w stosunku do wersji Standard o wachlarz dodatkowych funkcjonalności. Program pozwala tak na tworzenie płaskiej dokumentacji 2D jak też tworzenie modeli 3D. Co więcej, oprogramowanie jest kompatybilne z dedykowanymi nakładkami branżowymi poszerzającymi możliwości systemu.

ZWCAD w wersji ARCHITECTURE 2021 umożliwia równoległe projektowania 2D (płaskiej dokumentacji) i 3D (modeli przestrzennych). Rozwiązanie dedykowane dla architektów, architektów wnętrz oraz szeroko pojętej branży budowlanej. Ulepszenia wprowadzone w najnowszej wersji ZWCAD Architecture, to dodatkowe funkcjonalności, które znacząco wpłyną na przyspieszenie codziennej pracy z oprogramowaniem.

ZWCAD w wersji Mechanical, to narzędzie dedykowane przede wszystkim branży mechanicznej oraz produkcyjnej. Bogata baza części oraz dostęp do intuicyjnych narzędzi do rysowania, czynią ZWCAD Mechanical wydajnym rozwiązaniem ułatwiającym proces projektowania.

Nakładki ZWCAD

Block Manager, to nakładka usprawniająca pracę z powtarzającymi się elementami. Bloki mogą zawierać różne elementy składowe, jednak są traktowany jak pojedynczy obiekt. Co więcej, nakładka ta zawiera specjalny panel z dodatkowymi opcjami: panel z listą bloków w rysunku, tworzenie bloków jednym kliknięciem, wyszukiwanie bloków, rozbijanie bloków na osobne warstwy, zmiana kolorów wewnątrz bloków.

Group Manager, to aplikacja ZWCAD umożliwiająca wykonanie operacji edycyjnych na powtarzających się elementach. Dzięki niej możemy połączyć różne obiekty w łatwo wybieralną grupę.

ZWBlocks, to aplikacja służąca do zarządzania blokami zawierająca dodatkowo bloki ze znakami BHP oraz PPOŻ. Dodatkowe funkcjonalności z nakładką ZWBlocks: baza bloków BHP i PPOŻ, organizacja własnych bloków i katalogów, szukanie bloków i historia wyszukiwania, oznaczenie bloków jako ulubione, skalowanie bloków.

  • ZWGeo – dla geodetów

ZWGeo, to zbiór dodatkowych narzędzi ZWCAD, które powstały aby ułatwić pracę geodetom. Dodatkowe funkcjonalności z nakładką ZWGeo: import i eksport punktów, oznaczenie rurociągów, narzędzia do rastrów, oznaczenia ogrodzeń. ZWGeo pozwala ponadto m.in. na oznaczanie nazwami i numerami punktów w projekcie, zapis współrzędnych punktów do zewnętrznych plików tekstowych, wczytywanie punktów z plików tekstowych, a także wielu podkładów rastrowych z plikami pozycjonowania.

  • ZWMetric – do obmiaru długości i powierzchni

ZWMetric, to zbiór dodatkowych narzędzi ZWCAD do pomiarów powierzchniowych i liniowych przydatnych w pracy kosztorysantów, projektantów oraz architektów. Nakładka jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem wśród Architektów budowlanych, którzy mogą wykorzystać ją w celu tworzenia zestawień powierzchni budynków pomieszczeń, powierzchni elewacji oraz fundamentów. Ponadto przydaje się także projektantom dróg i organizacji ruchu, gdzie ułatwia określanie ilości materiału wymaganego do wykonania pracy. Z pomocą nakładki ze zdecydowanie wyższą dokładnością możliwe jest określenie zapotrzebowania na materiał. Usprawnia pracę również Architektom krajobrazu, którzy w łatwy sposób mogą z jej wykorzystaniem uzyskać zestawienie powierzchni trawników, chodników, czy roślinności.

  • ZWNesting – do układania obiektów na arkuszu

ZWNesting, to aplikacja ZWCAD do optymalnego układania obiektów na rysunku. Wybierasz narysowane obiekty a następnie wskazujesz prostokątny arkusz na którym mają być ułożone. Po chwili otrzymujesz pierwszą propozycje ułożenia. Obliczenia będą trwały dalej, tak aby ułożyć elementy wydajniej i zaprezentować najlepszy wynik. Dodatkowe funkcjonalności z nakładką ZWNestig: optymalne układanie elementów, wykorzystanie całej pracy procesora, pierwszy wynik już po chwili, łatwość użycia, układania obiektów CAD.

ZWToolbox stanowi pakiet narzędzi rozszerzający funkcjonalność bazowego programu CAD. Ponadto zawiera między innymi import i eksport punktów, narzędzia pomiarowe i do bloków. Dodatkowe funkcjonalności z nakładką ZWToolbox: narzędzia do rysowania i edycji, praca z punktami, pomiary, operacje na tekście.

  • ZWTraffic (dawniej DROGI) – znaki i oznaczenia drogowe

ZWTraffic, to aplikacja rozbudowująca oprogramowanie ZWCAD poprzez zbiór rozwiązań dedykowanych dla projektantów organizacji ruchu. W rezultacie program wspiera działania użytkowników zwiększając wydajność pracy z projektami drogowymi.

Nakładki są kompatybilne z wersją ZWCAD Professional.

Co dalej?

Nasz doradca handlowy kompleksowo przedstawi informacje na temat narzędzi ZW CAD oraz szczegółowo zaprezentuje korzyści płynące z wyboru poszczególnych opcji. Skorzystaj z naszego doświadczenia, abyś świadomie wybrał rozwiązanie najlepiej odpowiadające wymaganiom Twojej firmy.
Tworzenie projektów to często żmudna i wielogodzinna praca dlatego dbaj o ochronę jej efektów korzystając z oferowanych przez nas rozwiązań w zakresie ochrony i bezpieczeństwa danych.
powrót Kup teraz

Poznaj kluczowe korzyści

 

  • Kompatybilność

Rozwiązanie jest kompatybilne z innymi programami CAD w zakresie formatów DWG i DXF.

Rozważ wersje branżowe ZWCAD Architecture lub ZWCAD Mechanical, aby dostosować oprogramowanie do swoich indywidualnych potrzeb.

Wersję Professional oprogramowania ZWCAD możesz ponadto rozbudować o liczne nakładki zwiększające funkcjonalność bazowego rozwiązania.

 

  • Wygoda

Program posiada prosty i intuicyjny interfejs, dlatego  pozwala na bezproblemowe rozpoczęcie pracy.

W ramach jednej licencji masz możliwość instalacji dowolnej wersji językowej, ponieważ oprogramowanie oferuje kilkanaście wersji językowych, w tym polską, angielską, niemiecką.

 

  • Bogactwo możliwości

Istnieje możliwość rozbudowania dostępnych wersji bazowych programu ZWCAD przez wykorzystanie licznych nakładek.

Pakiet dedykowanych narzędzi branżowych pozwala zwiększyć efektywność prowadzonych działań i w efekcie podnieść jakość tworzonych projektów.

Rozszerz funkcjonalność i maksymalnie spersonalizuj wybrane oprogramowanie.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy