Symfonia Mobilny Magazyn

Symfonia Mobilny Magazyn – najlepsze rozwiązanie dla firm prowadzących gospodarkę magazynową

Mobilny magazyn, czyli wygodna aplikacja w pełni zintegrowana z rozwiązaniem Symfonia ERP Handel. Pozwala wyeliminować formę papierową dokumentów, jakie muszą być wypełniane podczas przyjmowania towarów oraz ich wydawania z magazynu.

Aplikacja Symfonia Mobilny Magazyn, stanowi cyfrowe wsparcie dla firm prowadzących gospodarkę magazynową. To rozwiązanie realnie wpływa na usprawnienie procesów biznesowych związanych z ruchem towarów w magazynach.

Symfonia Mobilny Magazyn stanowi innowacyjne rozwiązanie, dedykowane dla pracowników magazynu oraz osób zarządzających działami logistyki.

 1. Działa na urządzeniach z systemem Android (smartfony, tablety, czytniki, kolektory danych),
 2. Obsługuje różne wersje językowe.
 3. Wspomaga zarządzanie w magazynie.
 4. Pozwala na automatyzację i optymalizację procesów biznesowych.

Łatwiejsze zarządzanie magazynem – poznaj najciekawsze funkcjonalności

Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zintegrowane z programami Symfonia, to liczne udogodnienia, które znacznie usprawniają wykonywane czynności. Poznaj kluczowe funkcjonalności aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn!

mobilny magazyn

Pewność działania w różnym środowisku

Rozwiązanie od Symfonii umożliwia pracę na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Możesz pracować na tablecie, smartfonie, czytniku czy kolektorze danych.

Aplikacja mobilny magazyn jest w pełni zintegrowana z systemem Symfonia ERP Handel. Umożliwia pracę online na dokumentach handlowych i magazynowych Symfonia ERP Handel, a także pracę na kodach własnych (kody QR) i kodach obcych. Ponadto istnieje możliwość korzystania z aplikacji mobilnej w różnych wersjach językowych.

 • Wykorzystanie kodów QR

Rozwiązanie pozwala na pracę z wykorzystaniem kodów QR, czyli systemu kodów przygotowanych specjalnie dla smartfonów i tabletów. Kody są odczytywane także przez czytniki i kolektory danych np.: Motorola, Zebra, Newland. Etykiety tworzone są w zależności od potrzeb względem rodzaju, wielkości oraz koloru.

 • Awizacja i przyjęcia towaru

Mobilny magazyn pozwala także na awizowanie przyjęcia, przyjmowanie zamówień własnych, potwierdzanie zgodności zamówienia z przyjęciem czy przyjmowanie towaru z dokumentów magazynowych z Symfonia ERP Handel. Umożliwia łączenie przyjęcia (przyjmowanie towaru z kilku dokumentów PZ jednocześnie), przyjmowanie towarów w opakowaniach zbiorczych, a także wykazywanie niedoborów przy przyjęciu.

 • Wydruki etykiet

W programie Symfonia mobilny magazyn istnieje także możliwość wydruku etykiet na towary bezpośrednio z aplikacji mobilnej podczas procesu przyjmowania towaru. W takiej sytuacji można na stałe podłączyć wiele drukarek zawierających różne rozmiary etykiet. W rezultacie rozwiązanie pozwala na nadanie każdemu z towarów (sztuce) unikalnego kodu QR oraz zastosowanie etykiet różnego typu: indywidualne, zbiorcze, półzbiorcze.

 • Wydanie towaru

Aplikacja pozwala także na awizowanie wydania, przekazywanie towaru z zamówień obcych, faktur oraz dokumentów magazynowych na podstawie rezerwacji ze wskazaniem dostaw. Umożliwia także potwierdzenie kompletności wydania towarów oraz łączenie wydań towarów z kilku faktur.

 • Kompletacja palet i tworzenie Packing List

Przy użyciu rozwiązania Mobilny Magazyn istnieje także możliwość tworzenia listy palet i towarów zapakowanych na daną paletę z wybranych dokumentów WZ oraz kompletacji palet towarami z różnych WZ. Co więcej, aplikacja pozwala na zapisywanie wymiarów i wagi palety oraz tworzenie wydruku Packing List.

 • Przesunięcia towarów pomiędzy magazynami / lokalizacjami

Symfonia Mobilny Magazyn to także możliwość tworzenia listy palet i towarów zapakowanych na daną paletę z wybranych dokumentów WZ oraz kompletacji palet towarami z różnych WZ. Co więcej, aplikacja pozwala na zapisywanie wymiarów i wagi palety oraz tworzenie wydruku Packing List.

 • Przesunięcia towarów pomiędzy magazynami / lokalizacjami

Aplikacja pozwala na podstawowe operacje przesunięcia towaru pomiędzy magazynami oraz zmianę lokalizacji towarów (bez zmiany magazynu), czyli dzielenie dostaw.

 • Inwentaryzacja

Każda rozpoczęta operacja jest buforowana. Co w praktyce oznacza, że w przypadku gdy magazynier nie skończył np. wystawiania jednej faktury sprzedaży, może wstrzymać wykonywaną operację i rozpocząć inną. Istnieje także możliwość kontynuowania danej operacji na następnej zmianie lub następnego dnia.

 • Buforowanie operacji

Każda rozpoczęta operacja jest buforowana. Co w praktyce oznacza, że w przypadku gdy magazynier nie skończył np. wystawiania jednej faktury sprzedaży, może wstrzymać wykonywaną operację i rozpocząć inną. Istnieje także możliwość kontynuowania danej operacji na następnej zmianie lub następnego dnia.

 • Zwrot towaru

Rozwiązanie pozwala na zwrot towarów na podstawie korekty dokumentu magazynowego wydania. Umożliwia też przywrócenie lokalizacji dla zwróconych towarów oraz potwierdzenie zwrotu wydanych wcześniej towarów.

 • Rozchód wewnętrzny

Aplikacja Symfonia Mobilny Handel pozwala na kompletacje towarów dla dokumentu rozchodowego poprzez ich skanowanie. Umożliwia także utworzenie i wystawienie dokumentu rozchodowego.

 • Przyjęcie z produkcji

Istnieje także możliwość pracy na wystawionych dokumentach o charakterze: przychód wewnętrzny, przyjęcie z produkcji. Rozwiązanie umożliwia ponadto wydruk etykiet oraz nadanie lokalizacji towarom przyjętym z produkcji.

 • Wydanie na produkcję

Aplikacja umożliwia pracę na wystawionych dokumentach o charakterze: rozchód wewnętrzny, wydanie do produkcji. Pozwala także na zdjęcie ilości z etykiet oraz potwierdzenie wydania konkretnych towarów

Funkcjonalności dodatku w Symfonia ERP Handel

Poznaj kluczowe funkcjonalności dodatku w Symfonia ERP Handel.

 1. Pozwala na tworzenie etykiet dla towarów, które nie mają przypisanych lokalizacji, a znajdują się w magazynie.
 2. Umożliwia konfiguracje lokalizacji, wydruk etykiet lokalizacji, import lokalizacji stref magazynowania, a także na generowanie PDF z kodami QR lokalizacji.
 3. Pozwala na wydruk Packing List w Handlu, generowanie raportu realizacji oraz eksport do pliku Excel.
 4. Pozwala na wydruk etykiet towarów z Handlu i aplikacji mobilnej.
 5. Istnieje możliwość wydruku raportu inwentaryzacji.
 • Co poza tym?

Poprzez zainstalowany dodatek masz możliwość modyfikacji uprawnień użytkowników handlowych i mobilnych, ustawień użytkowników mobilnych, ustawień modułu Mobilny Magazyn. Ponadto zyskujesz dostęp do kartoteki zablokowanych obiektów i dokumentów.

 • Przesyłki – integracja firm kurierskich

  Integracja firm kurierskich to dodatkowy moduł do Symfonia ERP Handel, który pozwala na generowanie listów przewozowych, numerów przesyłek i protokołów przekazywania towaru. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz również opcję drukowania etykiet towarów w formie kodów ZPL lub plików w formacie PDF.

  Integracje z firmą kurierską można przeprowadzić z poziomu systemu Symfonia ERP Handel lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami.

  Jak możemy Ci pomóc?

  Nasz doradca handlowy kompleksowo przedstawi Ci informacje na temat aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn oraz szczegółowo zaprezentuje korzyści płynące z wyboru poszczególnych opcji.

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami już dziś!

  Skorzystaj z naszego doświadczenia, aby świadomie wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające wymaganiom Twojej firmy.

  Zapoznaj się z pełną ofertą programów Symfonia w naszym sklepie internetowym.

  powrót

Poznaj kluczowe korzyści

 

Symfonia Mobilny Magazyn to wiele korzyści, poznaj kluczowe:

 

 • Sprawne zarządzanie magazynem

Zyskujesz nieocenione wsparcie aplikacji w wielu codziennych działaniach. Aplikacja umożliwia bezbłędne zlokalizowanie dowolnej partii towaru, czy pojedynczej wysyłki. Ponadto pozwala na automatyzacje, koordynacje i bardziej efektywną kontrolę przepływu towarów w procesach zakupu, sprzedaży i w kwestii wewnętrznych przesunięć magazynowych. W rezultacie zyskujesz natychmiastowy dostęp do informacji o stanach magazynowych, lokalizacji towarów, czy dowolnych danych magazynowych co pozwala na efektywniejsze podejmowanie decyzji.

 

 • Mobilność i wielojęzyczność

Symfonia Mobilny Magazyn stanowi innowacyjne rozwiązanie, które znacznie usprawni działania w Twojej firmie. Z rozwiązania możesz korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem Android smartfony, tablety, czytniki, kolektory danych). Co więcej, aplikacja obsługuje różne wersje językowe m.in. język polski, angielski, ukraiński lub białoruski. Ponadto, rozwiązanie jest do Twojej dyspozycji zawsze kiedy tylko potrzebujesz – 24h / 7dni.

 

 • Kompatybilność

Aplikacja Symfonia Mobilny Magazyn jest w pełni zintegrowana z systemem Symfonia ERP Handel dzięki czemu działy handlowe i logistyczne mogą zlecać online zadania dla pracowników magazynu. Działy te mogą ponadto na bieżąco weryfikować aktualny stan wykonywanych przez magazyn czynności. Z wykorzystaniem aplikacji nie tylko usprawnisz pracę zespołu wykonującego swoje zadania w obrębie magazynu, ale także w jeszcze większym stopniu poprawisz współpracę pomiędzy poszczególnymi działami w swojej firmie.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy