Planista

Planista – szybkie i wygodne harmonogramowanie

Planista, to intuicyjny i prosty w obsłudze program, który daje ogromne możliwości analizy przedsięwzięć pod względem wielu czynników ekonomicznych. Rozwiązanie zapewnia ponadto idealne dopasowanie opcji pracy do indywidualnych wymagań użytkowników. Umożliwia tworzenie harmonogramów robót, a następnie ich modyfikację w przypadku zmiany warunków realizacji zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć. Narzędzie zostało tak zaprojektowane, aby wszelkie korekty można było nanosić w łatwy i szybki sposób.

Planista współpracuje z większością dostępnych na rynku programów do kosztorysowania. Program może odczytywać nazwy pozycji kosztorysowych, ich obmiary, ilości oraz ceny wszystkich nakładów na podstawie wykonanego kosztorysu. Z wykorzystaniem analizy sieciowej PERT lub GANTT, system wyznacza czas przedsięwzięcia, ścieżkę krytyczną oraz rezerwy czasu dla poszczególnych czynności. W oparciu o otrzymane dane, można trafnie zaplanować produkcję przedsiębiorstwa oraz określić środki konieczne do jej wykonania – m.in. finansowe. Ponadto dynamiczna korekta danych, umożliwia aktualizowanie harmonogramu z uwzględnieniem ewentualnych odstępstw od przebiegu wykonania planu.

Funkcjonalności

Poznaj podstawowe funkcje programu Planista.

  • Modelowanie kosztów

Rozwiązanie pozwala na modelowanie kosztów związanych z czasem, np. kosztów, kar umownych.

  • Sortowanie i filtrowanie

Planista umożliwia sortowanie i filtrowanie czynności na ekranie z harmonogramem i na wydrukach wg różnych kryteriów w zdefiniowany przez siebie sposób.

  • Współpraca z Excel

Istnieje możliwość przesyłania do Excela zestawień miesięcznych dla nakładów rzeczowych lub wartości finansowych;

  • Praca na kosztorysie

Rozwiązanie umożliwia porównywanie rzeczywistych kosztów robocizny z przewidywanymi w kosztorysie, a także automatyczne sporządzanie planów w układzie dziennym lub miesięcznym.

  • Analiza sieciowa

Przy wykorzystaniu analizy sieciowej możliwe jest zbudowanie siatki zależności ułatwiającej skontrolowanie logiki układu całego przedsięwzięcia, następstw i równoległości działań, a także wyznaczanie minimalnego czasu trwania przedsięwzięcia, ścieżki krytycznej i rezerw czasu dla poszczególnych czynności.

  • Czynności Hamakowe

Poprzez wykorzystanie czynności hamakowych istnieje również możliwość odwzorowania kosztów związanych z czasem, takich jak kary umowne, dzierżawy czy przestoje.

 

Co dalej?

Nasz doradca handlowy kompleksowo przedstawi informacje na temat rozwiązania Planista oraz szczegółowo zaprezentuje korzyści płynące z wyboru poszczególnych opcji. Skorzystaj z naszego doświadczenia, abyś świadomie wybrał rozwiązanie najlepiej odpowiadający wymaganiom Twojej firmy.

 

 

Zapoznaj się z pełną ofertą oprogramowania w naszym sklepie internetowym.

powrót

Poznaj kluczowe korzyści

 

  • Liczne możliwości

Program Planista jest rozwiązaniem ułatwiającym szczegółowe planowanie i kontrolę realizacji różnego rodzaju prac.

Umożliwia także korygowanie planów w trakcie ich realizacji, monitorowanie wykorzystania zasobów, ustalanie terminów wykonywania zadań i wiele innych.

 

  • Wygoda

Prosty i intuicyjny interface wpływa korzystnie na komfort pracy w programie.

W rezultacie, korzystając z oprogramowania  w jeszcze większym stopniu zwiększysz efektywność swoich działań.

 

  • Szerokie spektrum zastosowań

Aplikacja została wyposażona w szereg funkcjonalności usprawniających codzienną pracę. Rozwiązanie jest dedykowane przede wszystkim specjalistom z branży budowlanej a także montażowej i instalacyjnej.

Co więcej, program znajdzie zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie, które zamierza w swoim działaniu zastąpić intuicyjne przewidywanie rzetelnym planowaniem.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy