Microsoft Project

Microsoft Project – skutecznie monitorowanie projektów

Microsoft Project to oprogramowanie w postaci aplikacji, która ułatwi zarządzanie Twoimi projektami, zasobami, finansami i czasem zespołu w ramach realizowanego zadania. Narzędzie oferuje czytelne i przejrzyste funkcje raportujące oraz rozbudowane interfejsy do zarządzania ważnymi komponentami projektu – od narzędzi do planowania zadań przez budowy harmonogramów po raporty finansowania. Rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z innymi elementami Microsoft Office – współpraca jest prosta i ułatwia generowanie danych potrzebnych do prowadzenia projektu. Moduł Projekty pozwoli Ci ponadto stworzyć kompletne graficzne sprawozdania z postępów pracy, jak i innych współczynników. Podnieś efektywność i wydajność swojej pracy, a w rezultacie skutecznie realizuj wszelkie przedsięwzięcia.

Funkcjonalności

Poznaj podstawowe funkcjonalności rozwiązania od Microsoft.

  • Zarządzanie projektami

Rozwiązanie Microsoft Project pozwala na szybkie rozpoczęcie działań i łatwe realizowaniu projektów. Wbudowane szablony, znajome narzędzia i możliwość uzyskania dostępu do danych na dowolnym urządzeniu zapewniają wydajność pracy menedżerów projektów oraz ich zespołów.

  • Zarządzanie zadaniami

Podstawowe funkcje zarządzania zadaniami są bardzo zbliżone niezależnie od wersji. Masz możliwość tworzenia dowolnej listy zadań, nie ma także różnic, co do jej długości i poziomów zagnieżdżeń. Możesz korzystać z zadań sumarycznych, kamieni milowych i podsumowania projektu. Co więcej, w wersji Online możesz korzystać z opcji łączenia zadań z Microsoft Planner oraz możliwości śledzenia projektu w metodyce Agile.

  • Zarządzanie zasobami

Zdefiniujesz zespół projektu, zwrócisz się o zasoby dla projektu i przypiszesz do tych zasobów odpowiednie zadania projektowe. Zyskujesz także wgląd w sposób ich wykorzystania. Ponadto, współpracę możesz usprawnić z wykorzystaniem zintegrowanych narzędzi. Poprzez uproszczoną obsługę zadań i czasu zespoły mogą wprowadzać zmiany z dowolnego miejsca. Co w rezultacie zapewnia menedżerom wgląd w dokładniejsze dane.

  • Zarządzanie portfelem

Możesz zoptymalizować swój portfel projektów w celu określenia priorytetu inicjatyw i uzyskania zamierzonych wyników. Ponadto swobodna integracja z usługą Power BI dostarcza zaawansowane funkcje analityczne. Co więcej, wbudowane raporty pozwalają na bieżący dostęp do informacji wszystkim użytkownikom.

  • Raportowanie

Wstępnie utworzone raporty umożliwiają śledzenie postępu projektów, zasobów, programów i portfeli. Co więcej, w każdej wersji Microsoft Project możesz tworzyć raporty wizualne oraz te wbudowane w aplikację.

  • Planowanie projektów i ustalanie ich harmonogramów

Rozwiązanie zawiera znane narzędzia planowania do przypisywania zadań projektowych członkom zespołu i używania różnych widoków, takich jak Siatka, Tablica i Oś czasu (wykres Gantta) do nadzorowania harmonogramu.

 

Dostępne wersje

Microsoft Project dostępne jest w trzech wersjach – Essentials, Professional i Premium. Aby dobrać optymalny plan, warto wziąć pod uwagę rolę użytkownika w grupie i jego potrzeby. Główne różnice w dostępnych wersjach licencji dotyczą dostępnych opcji dotyczą przede wszystkim integracji z innymi programami, czy narzędziami. Poszczególne wersje są zróżnicowane pod względem funkcjonalności i kosztów.

Project Online Essentials pozwala zarządzać projektami w chmurze, oszczędzając przy tym koszty i ułatwiając współpracę między użytkownikami. Szybko rozpocznij pracę i łatwo zarządzaj projektami za pomocą przeglądarki internetowej.

Microsoft Project Standard to kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników, którzy preferują lokalne zarządzanie projektami – nie potrzebują narzędzi do współpracy ani innych funkcji zaawansowanych. Wybierz MS Project w wersji Standard jeżeli będziesz pracować solo lub w niewielkim zespole oraz nie masz potrzeby wykorzystywania funkcji serwerowych. Narzędzie umożliwia także zarządzanie kosztami, harmonogramami projektów, zadaniami, raportami i analizą biznesową.

Microsoft Project Professional to rozbudowana wariant wersji Standard, który umożliwia współpracę z innymi osobami – ułatwia rozpoczynanie i realizację danych projektów. Wersja Professional ponadto pozwala na synchronizacje z usługą Project Online i programem Project Server. Narzędzie poza zarządzaniem kosztami, harmonogramami projektów, zadaniami, raportami i analizą biznesową, umożliwia także zarządzanie zasobami oraz przesyłanie grafik.

 

Co dalej?

Nasi specjaliści doradzą Ci jak w największym stopniu wykorzystać możliwości oprogramowania MS Project. Przejdź bezpośrednio do oferowanych produktów lub skontaktuj się z naszym doradcą. Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Zapoznaj się z pełną ofertą programów Symfonia w naszym sklepie internetowym.

 

powrót Skontaktuj się

Poznaj kluczowe korzyści

 

  • Integracja z innymi programami Microsoft

Rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z innymi elementami Microsoft Office. Wykorzystując MS Project i usługi Teams, możesz usprawnić współpracę i zarządzanie projektami, w tym między innymi udostępnianie plików, czaty, a także spotkania. Co więcej w prosty sposób skopiujesz informacje o projekcie z programu Project i wkleisz je do innych aplikacji pakietu Office. Dzięki współpracy z programami pakietu Office 365 zarządzanie aspektami projektu stało się znacznie łatwiejsze.

 

  • Wygoda i automatyzacja

Zyskujesz dostęp do zaawansowanych narzędzi do zarządzania projektami, które ułatwia i upraszcza rozpoczęcie współpracy, a następnie zarządzanie projektami. Wybierz metody i narzędzia najlepiej odpowiadające konkretnym potrzebom swojego zespołu. Ponadto zwiększysz wydajność i ograniczysz czas potrzebny na szkolenia dzięki zautomatyzowanym narzędziom do planowania. Wiele osi czasu ułatwia wizualizację złożonych harmonogramów, a scenariusze warunkowe pozwalają przydzielać zadania w najbardziej efektywny sposób. Co więcej pewne dane wypełnisz automatycznie na podstawie zależności. Rozwiązanie stanowi wsparcie we wszystkich czynnościach związanych z efektywnym prowadzeniem zespołu i zarządzaniem projektami. W rezultacie zaoszczędzisz czas dotychczas przeznaczany na organizacje pracy i skrócisz obowiązujące procesy.

 

  • Uproszczona praca w środowisku rozproszonym

Rozwiązanie umożliwia jednoczesną pracę wszystkim członkom zespołu poprzez bieżącą aktualizację zadań. Wspólna praca przy projektach jest efektywna nawet, gdy członkowie zespołu przebywają na różnych lokalizacjach. Intuicyjny interfejs oraz bogaty zasób funkcjonalności usprawniają działania oraz korzystnie wpływają na podwyższenie efektywności zespołu. Z wykorzystaniem narzędzi MS zyskujesz także dostęp do czatów, spotkań, możliwości udostępniania stworzonych projektów, czy etapów cząstkowych projektu. Masz możliwość współpracy nad projektem w sposób zdalny z zespołem połączonym ze sobą online, automatyczny zapis oraz dostęp do historii prac nad projektem.

Może zainteresuje Cię także:

Skorzystaj z najnowszego oprogramowania Office, wybierz pakiet najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.
Kompleksowe wdrożenia systemów Microsoft, kursy i szkolenia w formie praktycznych warsztatów komputerowych
Profesjonalne wsparcie IT wtedy, kiedy potrzebujesz – wykup czas pracy naszych ekspertów!

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy