Program Zuzia 12 – BIMestiMate

Program Zuzia 12 (BIMestiMate) to innowacyjne oprogramowanie do kosztorysowania tradycyjnego i w technologii BIM

Czy BIMestiMate jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót budowlanych? Oczywiście tak! Ale nie tylko budowlanych, również budowlano – montażowych, instalacyjnych, drogowych i telekomunikacyjnych. Ponadto program Zuzia 12 umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę na dowolnym etapie projektu.

Kalkulacja kosztów przedsięwzięcia budowlanego w programie Zuzia 12 (BIMestiMate)

Wykorzystaj właściwości technologii BIM, wyceniaj szybko i dokładnie. Bo w BIMestiMate struktura elementów kosztorysu i modelu są ze sobą powiązane a wśród danych utrwalonych w modelu wirtualnym, pierwszorzędne znaczenie dla kosztorysowania mają zapisane wprost ilości przedmiarowe lub dane służące do ich wyznaczenia. Ponadto przedmiar w Zuzi powstaje przez wskazanie na rysunku elementów budowli i przeniesienia z nich do określonych pozycji danych, które są odczytywane z modelu.

Skróć czas sporządzania kosztorysu

Dzięki zawartej w programie Zuzia 12 metodzie wyceny z wykorzystaniem technologii BIM skrócisz czas sporządzania kosztorysu na podstawie danych pobranych z wirtualnego modelu budowli. Szczególnie jest to ważne w przypadku modyfikacji modelu, kiedy można efektywnie wykorzystać związek pomiędzy dokonywaną zmianą i jej kosztem. Dodatkowo wpływa także na eliminację błędów rachunkowych i kontrolę postępu prac a elementy wliczone do przedmiaru są powiązane z rysunkiem. No i oczywiście program Zuzia 12 jest systemem otwartym i może korzystać z modeli opracowanych w dowolnym systemie CAD zgodnym z technologia BIM, generującym projekty w formacie IFC 2×3. Ale równie duży wpływ na czas wprowadzania danych ma interface programu. Bo nowa technologia jest na usługach programu BIMestiMate!

Zuzia – pionier rynku kosztorysowania

Wszyscy, a już na pewno nieco starsi kosztorysanci pamiętają na pewno, że Zuzia to jeden z pierwszych programów kosztorysowania na rynku. Ale to nie wszystko. To również ikona dla branży telekomunikacyjnej. Bowiem tą właśnie branżę zdominował niegdyś program Zuzia – dzisiaj BIMestiMate, a kluczową kwestią jego sukcesu były referencje Telekomunikacji Polskiej. Zatem można zdecydowanie założyć, że inwestując w ten program kosztorysowy inwestujemy w jakość potwierdzoną kilkudziesięcioletnią obecnością programu na rynku.

powrót Kup teraz
Programy Zuzia (BIMestiMate) kupisz w naszym sklepie internetowym kosztorys.pl

 

Funkcjonalność programu obejmuje

  • Czytanie modeli wirtualnych w formacie IFC 2×3,
  • Operacje geometryczne – obroty, przesunięcia, zbliżenia, cięcia płaszczyzn,
  • Wizualizację ze zmienną przeźroczystością,
  • Prezentację modelu wraz z drzewkiem strukturalnym zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż, z uwzględnieniem rodzajów instalacji,
  • Prezentację wybranych elementów drzewka,
  • Odcięcie części modelu,
  • Odrzucenie wybranych elementów modelu,
  • Obliczenie przedmiarów elementów,
  • Przedmiarowanie i opracowanie wyceny kosztorysowej,
  • Opracowanie harmonogramu na podstawie wycenionego kosztorysu,

 

 

Zapoznaj się również z naszą ofertą systemów zarządzania Sage Symfonia. Programy Symfonia bogactwo aplikacji biznesowych dla firm i biur rachunkowych.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy