Praca i współpraca zdalna w dobie pandemii

Jako firma specjalizująca się w dostarczaniu sprawdzonych  rozwiązań informatycznych w tym m. in. produktów do pracy zdalnej nie tylko je oferujemy ale również sami z nich od dawna szeroko korzystamy, sytuacja związana z pandemią COVID19 wpłynęła także na naszą pracę oraz współpracę z naszymi Klientami. Oprócz stałych klientów, którzy mieli już działające rozwiązania do pracy zdalnej, wiele innych firm sięgneło po naszą pomoc, by jak najszybciej wdrożyć aplikacje do pracy online.

Zobacz jak możemy Ci pomóc wdrożyć PRACĘ ZDALNĄ…

Co proponujemy naszym Klientom?

Penta jako złoty partner Sage wielu małym i średnim przedsiębiorstwom oraz instytucjom proponuje rozwiązania chmurowe m. in. Sage Symfonia 50Cloud, zintegrowany z Microsoft 365 i Sage ePracownik. Dzięki nim można pracować wydajnie niezależnie od miejsca i mieć wszystkie dokumenty zawsze pod ręką. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Sage Obieg Dokumentów– rozwiązanie, z którego w wariancie Pakiet Praca Zdalna z uwagi na zagrożenie pandemiczne można obecnie bez zobowiązań skorzystać za darmo przez 3 miesiące. Szeroka gama produktów Sage zyskała ostatnio dużą popularność, nic zresztą dziwnego, gdyż aktualizacje usprawniające pracę wielu firm pojawiają się bardzo szybko i pozwalają na swobodne działania nie tylko z domu, ale z każdego innego miejsca.

 

Wypróbuj Sage Obieg Dokumentów teraz na preferencyjnych warunkach!

 

Ponadto do kontaktów i pracy zespołowej szczególnie polecamy naszym Klientom aplikację Microsoft Teams, która wspomogła już wiele placówek edukacyjnych w czasie zagrożenia wirusem. Nasza firma korzysta z Teamsa od dawna, z doświadczenia wiemy, jak pomocna potrafi być możliwość wymiany spostrzeżeń, pracy wspólnej na plikach online czy przeprowadzenie wideokonferencji na odległość. Dziś dla wielu przedsiębiorców taka propozycja to idealne rozwiązanie, gdyż kontakt współpracowników to często kluczowa sprawa dla innych działań firmy.

 

Skorzystaj ze specjalnej oferty  i już dziś za darmo i bez zobowiązań przenieś swoje biuro  do Teams!

 

Czy nasi Klienci czują się bezpieczni w modelu chmurowym?

Pisaliśmy nawet osobny artykuł poruszający ten temat. Bezpieczeństwo danych w pracy zdalnej budziło spore wątpliwości. Jednak wielu naszych Klientów zaufało nam i przekonało się już do takich rozwiązań. Postęp technologii w kierunku pracy zdalnej trwa od jakiegoś czasu, pandemia COVID19 pokazała nam, że model pracy zdalnej nie jest już tylko dodatkiem, ale przyszłością wielu firm. To naturalne, że producenci programów zwracają szczególną uwagę na potrzeby użytkowników i ich obawy. Bezpieczeństwo stawia się więc na pierwszym miejscu. Aplikacje stworzone z myślą o zarządzaniu firmą online są w pełni bezpieczne. Dzięki przechowywaniu danych w chmurze można z łatwością przywrócić ich dostępność w razie jakiegokolwiek zdarzenia technicznego. Dodatkowo rozbudowany panel ustawień pozwala na pełną kontrolę nadawania praw dostępu do danych. Istnieje także dodatkowa aplikacja Sage Cloud Backup, która tworzy automatyczną kopię bezpieczeństwa danych z działu księgowego.

 

Jak praca online ułatwia działalność naszych Klientów?

Rozwiązania chmurowe są dzisiaj nie tylko pomocne, ale niezbędne w działaniu każdej firmy. Nie jest to zupełna nowość. Z możliwości przechowywania i wymiany dokumentów np. przez dysk Google już od dawna wielu z nas korzysta. Nie wyobrażamy sobie wręcz, by było inaczej. Każda aplikacja stworzona po to, by usprawnić firmom kontakt oraz przekazywanie dokumentów, działa tak, by jak najbardziej zoptymalizować poczynania, obniżyć koszta i pozwolić szybciej przeanalizować kroki firmy. Te przedsiębiorstwa, które nie przekonały się jeszcze do takich rozwiązań, sięgną po nie zapewne za chwilę, ponieważ stają się one podstawą dla sprawniejszego działania konkurencji.

 

Czy więc zostaniemy przy takim systemie pracy po pandemii?

Z całą pewnością będziemy więcej korzystać z możliwości jakie stwarza choćby MS Teams, dzięki któremu wideokonferencje i praca w grupie nie zależą już od miejsca, w którym znajduje się współpracownik. To zmienia wiele nie tylko w czasie zagrożenia pandemicznego, ale także w codziennym życiu – w czasie podróży czy choroby. Trudno pomyśleć, by rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie wydajności zostały zapomniane. Wypróbowany zarówno przez pracowników, jak i pracodawców, bezpieczny model pracy zdalnej będzie już zawsze opcją, a kto wie czy na dobre nie zmieni struktury pracy w niektórych firmach.

 

Zaproś nas na spotkanie

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy