Elektroniczny obieg dokumentów – Podążaj za trendami

Elektroniczny obieg dokumentów

Jako prowadzący działalność wiesz, jak ważne jest ciągłe podążanie za innowacyjnymi rozwiązaniami. Poszukujesz tych, które są na tyle skuteczne, że wykraczają ponad przeciętność. W związku z tym, powinieneś dysponować wachlarzem narzędzi, umożliwiających zrównoważony rozwój Twojej firmy, zarówno w kontekście spraw bieżących, jak też tych, które odnoszą się do odleglejszego planowania strategicznego. Ważne jest kierunkowanie działań w taki sposób, aby zawsze być o krok przed konkurencją, a jednocześnie budować optymalne, przyjazne środowisko dla klientów, kooperantów oraz pracowników. Workflow, czyli przepływ pracy – powinien przebiegać w sposób możliwie jak najbardziej bezkolizyjny. To właśnie zapewnia system EOD – elektroniczny obieg dokumentów, system odnoszący się do przepływu informacji oraz procesów. Stworzony po to, by kierunkować przepływ informacji, dokumentów oraz działań w organizacji w modelowy i wypracowany sposób.

Workflow – Innowacyjne rozwiązania

Stały postęp w dziedzinie cyfryzacji rozwija wiele gałęzi gospodarki. Wspiera przedsiębiorców, a jednocześnie proponuje nowe, coraz bardziej przystępne w swojej istocie technologie. Rozwiązania w sposób namacalny przyczyniające się do wzrostu jakości, jak również efektywności prowadzonych działalności. Elektroniczny obieg dokumentów przez swoją specyfikę, daje swobodę działania oraz zdecydowanie większą mobilność. Praca zdalna nie stanowi żadnego problemu. Pracujesz z  dowolnego miejsca, przy jednoczesnym zachowaniu wypracowanych procedur – zgodnie z polityką firmy oraz odgórnie ustalonymi procesami. Workflow pozwala na stały dostęp do danych, z uwzględnieniem wielu użytkowników jednocześnie. Pełnione przez pracowników funkcje oraz ich obowiązki zostają odzwierciedlone w systemie i wynikają z mocy nadawanych uprawnień. Obieg dokumentów, to także możliwość kierowania zasobami oraz przepływem informacji, dokumentów i korespondencji. Planuj zadania na bieżąco dla poszczególnych członków zespołu oraz całego teamu w najbardziej optymalny sposób. Platforma jest kompatybilna z innymi systemami ERP oraz CRM funkcjonującymi w Twojej firmie.

Szeroka gama możliwości EOD

Elektroniczny obieg dokumentów stanowi gwarancje płynnej pracy oraz zdecydowanie ułatwia komunikację w zespole – bez niedomówień, nieporozumień, niedopowiedzeń. Wprowadzony do firmy, automatyzuje i usprawnia obowiązki wszystkich pracowników poprzez czytelny model – gdzie, kiedy oraz w jaki sposób ma być wykonana dana sprawa. System jasno określa konieczne do realizacji zadania, jak też odpowiednio nakreśla i precyzuje poszczególne etapy ich wykonania, zgodnie z ustalonym wcześniej schematem. Co więcej, przeważająca część papierowych archiwów, bieżącej korespondencji i dokumentów przenoszona jest do wersji cyfrowej, co ułatwia dostęp i wyszukiwanie. Niemniej jednak, cała dokumentacja jest odpowiednio zabezpieczone. Prawa dostępowe nadajesz odgórnie względem wybranych kategorii, z rozróżnieniem uprawnień do wglądu, edycji i udostępniania dokumentów. Jako przełożony masz dostęp do znacznej ilości raportów i analiz. Na bieżąco monitoruj poszczególne projekty, postępy oraz pracę w organizacji, a w razie konieczności wprowadzaj niezbędne modyfikacje. Program jest stale rozwijany, dopasowując się do środowiska pracy użytkowników, jak również potrzeb organizacji.

Nieograniczone korzyści

Wykorzystanie elektronicznego obiegu dokumentów zapewnia adekwatny do potrzeb model przepływu dokumentów oraz informacji. Wprowadzony do organizacji, w sposób pozytywny wpływa na optymalizację wielu procesów podejmowanych w firmie – wliczając w to prowadzenie archiwów oraz bieżącej dokumentacji. System nadaje możliwość szybkiego reagowania w sytuacjach, które tego wymagają. Opcja stałego podglądu oraz przydzielania zadań w zależności od potrzeb, usprawnia pracę zespołu. Modułowy system kompatybilny z innymi programami, to gwarancja lepszej pracy oraz bardziej efektywnego działania. Zaoszczędzony czasu, możesz wykorzystać w bardziej produktywny sposób. Poprzez cyfryzację obiegu dokumentów, fizycznie zyskujemy miejsce wcześniej zajmowane przez archiwalia. Ponadto w prosty sposób segregujemy, filtrujemy i odszukujemy potrzebną dokumentację. Z wykorzystaniem EOD w firmie oszczędzamy zdrowie, czas, miejsce oraz pieniądze.

Poznaj możliwości oferowanego przez nas programu Symfonia Obieg Dokumentów.

 

Zapraszamy do czytania artykułów w naszych Aktualnościach i na naszym Blogu.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu internetowego i zapoznania się z ofertą systemu Symfonia Obieg Dokumentów.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy