System finansowo księgowy – praktyczne porady dotyczące wyboru odpowiedniego oprogramowania

Jak wybrać optymalny dla naszej firmy system finansowo - księgowyJak prawidłowo dobrać system finansowo księgowy dla swojej firmy? Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność muszą niejednokrotnie mierzyć się z podejmowaniem poważnych decyzji rzutujących na ich biznes. Jedną z początkowych, jest wybór formy rozliczenia dla swojej firmy, na który składa się ogrom czynników. Poczynając od formy prowadzonej działalności, poprzez plany, możliwości i wiele innych. Wśród wyznaczników powinien znajdować się również aspekt przewidywanego sposobu prowadzenia ksiąg obrachunkowych. Przedsiębiorca może zdecydować się na KPiR lub też na pełna księgowość, a następnie prowadzić księgowość samodzielnie lub nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną. Prowadzenie księgowości jest jednak bezsprzecznym wymogiem stawianym wobec przedsiębiorcy – obowiązkiem, który należy wypełnić. W rezultacie powstaje wiec zasadnicze pytanie – Jakimi kategoriami kierować się przy doborze oprogramowania finansowo księgowego dla swojej firmy?

System finansowo księgowy, a Pomoc Techniczna

Najlepszą opcją na zakup programu finansowo księgowego jest pozyskanie rozwiązania od firmy gwarantującej opiekę posprzedażową, a także optymalne wsparcie. Wykwalifikowany zespół IT, to specjaliści przeszkoleni zarówno pod kątem merytorycznym, jak i technicznym. Wybór odpowiedniego opiekuna pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości, które często pojawiają się po stronie użytkownika podczas korzystania z posiadanego oprogramowania. Pomoc Techniczna jest często konieczna, niezależnie od rodzaju prowadzenia ksiąg – pełnej księgowości, czy też KPiR. Odpowiednio dobrana firma IT umożliwia sprawne oraz poprawne rozliczanie się na bieżąco, m.in. z podatku dochodowego od osób fizycznych, należności uiszczanych fiskusowi, a także stanowi wsparcie podczas składania obowiązkowych deklaracji PIT i VAT. Znaczący element współpracy stanowi gwarancja szybkiego czasu reakcji na pojawiające się zdarzenia oraz aktualizacje prawne.

Koszty licencji oprogramowania finansowo księgowego

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór oprogramowania finansowo księgowego w firmie, jak i każdego innego oprogramowania jest koszt licencji. Wybierając program finansowo księgowy warto zweryfikować, czy licencja obejmuje wyłącznie jedno, czy więcej stanowisk roboczych. Te wszystkie kryteria mają znaczenie podczas późniejszego użytkowania oprogramowania finansowo księgowego. Równie ważnym aspektem doboru optymalnego rozwiązania, które wprowadzamy do firmy jest również przejrzystość i intuicyjność oprogramowania. Rozwiązanie proste z perspektywy użytkownika niweluje możliwość powstawania błędów po stronie pracownika, jak również przyspiesza czas obsługi oraz wdrożenia systemu w firmie podczas szkolenia zespołu.

Dostępność sieciowa w programie finansowo księgowym

W obecnej sytuacji większość zobowiązań względem instytucji obsługujemy za pomocą Internetu. Taka sama zależność występuje w kwestii prowadzenia księgowości. Istotne, aby posiadane oprogramowanie obrachunkowe, z jakiego korzystają przedsiębiorcy bądź księgowi, było dostępne w trybie online. Możliwość uzyskania dostępu do oprogramowania niezależnie od miejsca i czasu oraz rodzaju podejmowanych działań to wygoda oraz wyższy komfort użytkowania. Wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci możliwość wystawiania faktur, bądź też dokonywania księgowań dokumentów bez konieczności logowania się do systemu stacjonarnie w firmie. Wszystkie działania można podjąć łącząc się z siecią internetową z dowolnego miejsca, po przejściu procesu weryfikacji swojej tożsamości. Poprzez model księgowości internetowej zysk widoczny jest na wielu poziomach, zarówno za sprawą oszczędności czasu, jak i obniżenia kosztów. Niezależnie od wielkości firmy, przedsiębiorca przy wsparciu dobrego oprogramowania, może sam podjąć się prowadzenia podatkowej KPiR oraz wystawiać faktury.

Aktualizacje posiadanego rozwiązania

Otoczenie prawne, w którym funkcjonuje przedsiębiorca w Polsce, ulega ciągłym oraz jednocześnie dynamicznym zmianom. Kluczowe, aby wykorzystywany przez firmę program finansowo księgowy był nieustannie rozwijany i aktualizowany w oparciu o nowe przepisy oraz nowelizacją ustaw o rachunkowości, czy ustaw podatkowych. Często potrzebna jest również zmiana odnosząca się do zasad księgowania. Użytkownik posiadający profesjonalny program księgowy nie musi śledzić takich zmian samodzielnie. Kompletne rozwiązanie jest na bieżąco modyfikowane oraz dopasowywane do zmian w ramach regularnych aktualizacji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami w naszych Aktualnościach i na naszym Blogu.

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy