Praca w trybie zdalnym i cyfryzacja przedsiębiorstwa – przygotuj firmę na erę cyfrowego biznesu

Praca w trybie zdalnym i cyfryzacja przedsiębiorstwaW dobie ciągłych zmian praca w trybie zdalnym często pozostaje jedyną alternatywą, a cyfryzacja przedsiębiorstwa stanowi konieczność. Ponadto, coraz więcej osób docenia możliwość realizowania codziennych obowiązków właśnie w tej formie, a nawet traktuje taką możliwość jako dodatkowy atut podczas przeglądania ofert pracy. Co więcej, praca zdalna stanowi dla firm korzystne rozwiązanie w kwestii niwelowania kosztów zatrudnienia pracowników.

Pandemia COVID-19 wywołała liczne zmiany na skalę globalną i zmusiła wiele przedsiębiorstw do rozpoczęcia pracy w trybie zdalnym. Okoliczności przyspieszyły cyfryzację wielu gałęzi gospodarki i w rezultacie doprowadziły do trwałych zmian na rynku. W związku z tym warto skorzystać z gotowych rozwiązań, aby przygotować swoją organizacje na zachodzące zmiany i wzmocnić pozycję swojego przedsiębiorstwa na rynku. Sprawdź w jaki sposób możesz wprowadzić model pracy zdalnej w swojej firmie oraz jakie korzyści oferuje cyfryzacja przedsiębiorstwa.

Praca w trybie zdalnym i cyfryzacja przedsiębiorstwa

Praca w trybie zdalnym jest przejawem zasadniczej zmiany strukturalnej, jaką jest konieczność cyfryzacji przedsiębiorstwa. Pandemia Covid -19 zmieniła nastawienie małych i średnich przedsiębiorców do nowych rozwiązań technologicznych, a w rezultacie przyspieszyła cyfryzację firm. Mimo stale rosnącej popularności modelu pracy w trybie „Home Office” wiele przedsiębiorstw nie jest przygotowanych reorganizacje swoich działań. Warto skorzystać z możliwości jakie otwierają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jako doświadczony przedsiębiorca wiesz, że lepiej być przygotowanym na ewentualne niesprzyjające zmiany w gospodarce, niż odbudowywać zachwianą pozycję firmy. Wybierz oprogramowanie, które nie stanowi wyłącznie alternatywnego rozwiązania wspomagającego pracę zdalną, ale pozwala usprawnić procesy w firmie także w modelu hybrydowym, czy podczas stabilnej sytuacji rynkowej. Odpowiednio dobrane rozwiązanie nie stanowi dodatkowego kosztu, lecz inwestycję i zabezpieczenie umożliwiające zniwelowanie ryzyka biznesowego, które w obecnym okresie znacznie wzrosło.

Poznaj rozwiązania oferowane przez firmę Penta 

Posiadamy szeroką ofertę rozwiązań wspierających proces cyfryzacji przedsiębiorstwa, a w rezultacie pracę zdalną.

Z wykorzystaniem platformy Symfonia Obieg Dokumentów wprowadzisz elektroniczny obieg dokumentów w swojej firmie. Podczas analizy wdrożeniowej przeanalizujemy działania Twojego zespołu w zakresie, który chcesz usprawnić. W rezultacie procesy obowiązujące w Twojej firmie znajdą odzwierciedlenie online. System umożliwia sprawne procesowanie wszelkich dokumentów obowiązujących w firmie, w tym m.in. weryfikacje, akceptacje, a także archiwizowanie oraz wygodne przeglądanie i dogłębne analizowanie wprowadzonych danych. Na dorocznej konferencji Computerworld Best in Cloud rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania chmurowe. I miejsce kategorii najlepszy produkt ERP/CRM, zajęło właśnie oferowane rozwiązanie od Symfonia: Symfonia Obieg Dokumentów. Poznaj możliwości oprogramowania.

Platforma usprawnia komunikację pomiędzy biurem rachunkowym, a obsługiwanymi firmami. Z wykorzystaniem systemu Biuro Rachunkowe Online w prosty sposób poprawisz komunikację pomiędzy pracownikami swoich klientów, a zespołem swojego biura rachunkowego. Na etapie wdrożenia zaimplementujemy w systemie procesy obowiązuje w ramach współpracy z poszczególnymi kontrahentami. Następnie odpowiednio przeszkolimy wszystkich użytkowników, aby w najwyższym stopniu wykorzystać możliwości oferowanego rozwiązania. Zadbaj o bezpieczeństwo wymienianych danych oraz przede wszystkim przyspiesz wymianę i procesowanie dokumentów. Poznaj możliwości platformy Biuro Rachunkowe Online.

Mnogość zastosowań podpisu elektronicznego jest olbrzymia. Mobilny podpis elektroniczny SimplySign od Certum, nie wymaga użycia fizycznego czytnika ani karty z certyfikatem. W rezultacie wszystkie ważne dokumenty, podpiszesz o dowolnej porze niezależnie od miejsca i urządzenia jakim dysponujesz. SimplySign pozwala przede wszystkim na usprawnienie wymiany dokumentów wewnątrz przedsiębiorstwa i między firmami. Co więcej, system jest także zintegrowany z popularnymi platformami urzędów i administracji publicznej. W dbałości o zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa, oferowane rozwiązanie posiada kompletne zgody działając w oparciu o najistotniejsze międzynarodowe standardy. Świadczone przez nas usługi są audytowane przez NCCERT (Narodowe Centrum Certyfikacji) i poświadczone licznymi certyfikatami.

 

Skorzystaj z powyższych propozycji, aby zadbać o cyfryzację swojego przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby poznać inne rozwiązania optymalne dla Twojej firmy.

Jakie korzyści zapewnia praca w trybie zdalnym i cyfryzacja przedsiębiorstwa?

Firmy wdrażają technologie cyfrowe, w tempie dotąd niespotykanym – nie pozwól sobie na zostanie w tyle! Cyfrowa transformacja biznesu to wyłącznie korzyści, gdzie jedyne wyzwanie stanowi wybór odpowiednich narzędzi cyfrowych. Konkretne rozwiązania systemowe i sprzętowe sprawią, że będzie nam się pracować zwyczajnie prościej, spokojniej, ale również efektywniej i wydajniej.

Kluczowe korzyści:

Praca w trybie zdalnym i cyfryzacja przedsiębiorstwa, to liczne korzyści – poznaj kluczowe:

Cyfryzacja firmy, to przede wszystkim zwiększenie odporności przedsiębiorstwa na uwarunkowania gospodarcze. Zamiast wyczekiwać informacji o kolejnych zmianach i obawiać się nowo ustalanych zasad, popraw elastyczność swojej firmy w zakresie obsługi codziennych zdarzeń. Z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, Twój zespół może realizować postawione cele bez najmniejszych komplikacji nawet w trybie zdalnym. Odpowiednio dobrane rozwiązania umożliwiają cyfryzację procesów obowiązujących w firmie, a rezultacie wykonywanie wszystkich czynności na odległość, wyłącznie z wykorzystaniem Internetu. Poprzez wybór kompletnych narzędzi zwiększysz także wydajność swojego zespołu, a żadne terminy narzucane przez urzędy odgórnie, nie będą stanowiły przeszkód. Zapomnij o ryzyku ewentualnych opóźnień – odpowiednie narzędzia nie tylko przyspieszą działania w Twojej firmie, ale także zadbają o ich terminowość.

Obecnie wykorzystywanie nowoczesnych technologii nie stanowi już wyłącznie alternatywnej ścieżki rozwoju firmy, ale coraz częściej staje się koniecznością. Czas oraz koszty poświęcone na przystosowanie przedsiębiorstwa do nowego modelu pracy, przynoszą liczne korzyści w perspektywie długookresowej. Automatyzacja procesów, to przede wszystkim oszczędność czasu względem czynności powtarzalnych oraz redukcja ryzyka wynikającego z czynników ludzkich. Ewentualne błędy często skutkują stratami, również finansowymi. Prawidłowo skonfigurowany system, to zabezpieczenie przed nieprawidłowościami oraz gwarancja rzetelnej realizacji ustalonych procesów zgodnie z polityką firmy. Ponadto, coraz większa liczba przedsiębiorców oczekuje dostępu do danych z dowolnego miejsca niezależnie od czasu – takie możliwości pojawiają się wraz z wdrożeniem technologii cyfrowej. Co więcej, poprzez wdrożenie elektronicznego archiwum oraz przekazywanie dokumentów w formie cyfrowej, realnie zredukujesz wydatki w swojej firmie. W rezultacie obniżysz koszty archiwizacji oraz wysyłki dokumentów kurierem, a także zmniejszysz czas ich przekazywania w porównaniu do tradycyjnej dystrybucji korespondencji.

Digitalizacja pewnych sektorów firmy, to nie tylko uodpornienie przedsiębiorstwa na zmiany zachodzące na rynku, ale również poprawa warunków pracy swojego zespołu oraz wzrost wydajności prowadzonych działań. Warto zadbać o cyfrowy rozwój organizacji, aby wprowadzić swój biznes na wyższy poziom. Przedsiębiorstwo rozwinięte pod kątem technologicznym, to więcej możliwości. Posiadasz dostęp do danych niezależnie od czasu i miejsca, a także zyskujesz wyższa kontrolę nad prowadzonymi działaniami. W rezultacie poprawiasz komunikację zarówno wewnątrz organizacji, jak i z firmami współpracującymi. Co więcej poprawiasz efektywność zespołu podczas, często nieuniknionej w dobie pandemii, pracy zdalnej. Model pracy w trybie zdalnym, to także atut pracodawcy względem przyszłych rekrutacji. Posiadasz możliwość nawiązania współpracy ze specjalistami bez względu na ich lokalizacje. Ponadto coraz więcej kandydatów podczas poszukiwania nowego zatrudnienia, decyduje się na podjęcie pracy wyłącznie w przedsiębiorstwie umożliwiającym pracę w trybie zdalnym.

Wdrożenie odpowiednich rozwiązań pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa posiadanych danych i w rezultacie zniwelowanie ryzyka w zakresie cyberataków. Decydując się na wdrożenie technologii cyfrowych, warto wybrać firmę informatyczną z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje wyłącznie pewne rozwiązania. Odpowiednio dobrane narzędzia gwarantują najwyższe bezpieczeństwo przechowywanych danych. W swojej ofercie posiadamy oprogramowania wyłącznie od sprawdzonych producentów. Wybierając programy proponowane przez specjalistów firmy Penta, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości wykorzystywanych narzędzi, kompleksowe wdrożenie wybranych systemów, a także kompletne wsparcie w trakcie współpracy oraz opiekę posprzedażową. Skorzystaj z możliwości przeszkolenia swoich pracowników, aby wykorzystać maksymalny potencjał wybranych rozwiązań.

 

Jak dostosować przedsiębiorstwo do modelu pracy w trybie zdalnym?

Umów się na spotkanie poprzez formularz dostępny na stronie lub jako stały klient skontaktuj się ze swoim opiekunem. Nasi konsultanci pomogą Ci przeanalizować sytuacje Twojego przedsiębiorstwa, a następnie zaproponują najlepsze narzędzia dla Twojej firmy. Skorzystaj z bezpłatnej prezentacji wybranych systemów, aby poznać możliwości oferowanych rozwiązań. Nasi specjaliści w pełni przystosują wybrane systemy do indywidualnych potrzeb Twojej organizacji. Ponadto przeszkolimy Twój zespół, aby zmaksymalizować wydajność pracy i zautomatyzować powtarzalne czynności. Oferujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, a także zapewniamy opiekę posprzedażową. Jako Złoty Partner Symfonii oraz Acronis Gold Service Provider, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom jakość obsługi na najwyższym poziomie. Stale podwyższamy kompetencje naszego zespołu, aby móc sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.

Wsparcie finansowe na transformację Cyfrową Twojego biznesu

Okres pandemii to najlepszy moment na cyfryzację przedsiębiorstwa. Producenci oprogramowania oraz organizacje wspierające rozwój firm wychodzą na przeciw potrzebom przedsiębiorców, które ucierpiały w skutek ciągłych zmian wywołanych sytuacją epidemiologiczną na świecie. Sprawdź jak możesz skorzystać z Pakietu Wsparcia od Symfonii lub skorzystaj z dotacji na cyfryzację w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami w naszych Aktualnościach i na naszym Blogu, aby być na bieżąco z rozwiązaniami oferowanymi przez naszych specjalistów.

 

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy