Sieć 5G – Przybij piątkę z technologią

Sieci 5G

Business Technology Telecommunication and Communication 5G Network Connection Concept, Double Exposure of Businesswoman Using Mobile Phone With Graphic Media Screen and Cityscape Skyscrapers.

Sieci piątej generacji, otwierają przed Tobą wrota do przyszłości już teraz. Spójrz na nowe możliwości z radością.

Zanim o sieci 5G… Przypomnij sobie bohaterów przeszłości

Zerknij oczyma wyobraźni w przeszłość, na przykład na filmowych bohaterów. Weźmy na początek, pewnego agenta” jej Królewskiej Mości, który tropi złoczyńców swoim autem wyposażonym w mapę. Film wchodzi na ekrany, w 1964 roku. Pierwsze próby z nawigacją w Samochodzie (IDS) datuje się na 1983 rok. Jak sprawa ma się dzisiaj, wie chyba każdy. Elektroniczne mapy obecne w środkach transportu, w podręcznych telefonach, to codzienność. Lata osiemdziesiąte, obfitowały w kino nowej przygody czy sience fiction gdzie główne postaci poruszały się mówiącymi maszynami, które same jeździły albo pływały bądź latały czy przemieszczały się w czasie. Z Tym ostatnim tak łatwo niema, ale już inteligentne telefony lub zegarki czy telewizory, ba nawet samochody zaczynają gościć w naszym codziennym życiu. Upowszechnienie sieci 5G jeszcze przyśpieszy ten proces.

Internet 5G – kolejny bum technologiczny

Sieć 4G daje maksymalną przepustowość na poziomie 300Mb/s. w technologii LTE. Część osób, cały czas prędkości na poziomie 100 Mb/s. Podczas gdy nowa sieć w tej materii jest bezkonkurencyjna, eksperci szacują prędkości od 10 do 100 Gb/s. Są głosy, że prędkość ta może nawet wzrastać ponad podane wartości . Biorąc pod uwagę obecne standardy, potencjał jaki otrzymujemy mają iście” kosmiczne” możliwości. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych, elektroniki i bezsprzecznej mody na życie w Internecie. Rozwój wirtualnego świata sieci 5G wydaje się być nieodzownym elementem nowoczesnego jutra.

Codzienność sama dla siebie najlepszym autorem

Dynamiczny rozwój technologii mobilnej w ostatnich latach. Jest powodem tego, że fantastyka sprzed lat na naszych oczach zmienia się w realizm. Według wytycznych Komisji Europejskiej z października 2020 w celu informacji dotyczącej bezpieczeństwa w zautomatyzowanych systemach sieci drogowych i kolejowych. Co ciekawe informacje mają być aktualizowane w czasie rzeczywistym. Termin na przygotowanie odpowiedniego pasma jest wyznaczony na 30 czerwca 2021. Możliwości jakie daje nowa generacja sieci komórkowej, umożliwiają daleko idące plany autonomicznego transportu. Dzięki tak dużym możliwościom przesyłania danych, w niedalekiej przyszłości możliwy będzie transport publiczny oraz samochody autonomiczne, czyli takie które nie potrzebują już kierowcy.

Plany są ambitne do 2025 roku siecią inteligentnych dróg, mają być połączone wszystkie największe metropolie UE.

Sieć internetowa 5G czyli krok ku przyszłości

Fakt, że smartfony z dostępem do sieci 5G na początku 2021 roku to już kilkanaście procent rynku. Widać że ta technologia to przyszłość. Upowszechniony superszybki Internet, to przyjaciel bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne życie.
Inteligentne domy, sprzęt, rzeczy codziennego użytku, natychmiast dostosowujące się do indywidualnych potrzeb użytkownika wszystko na wyciągnięcie ręki.
System Symfonia, który mamy w ofercie już teraz proponuje rozwiązania mobilne w postaci handlu oraz magazynu a to dopiero początek. Sieć 5G pozwala na swobodne korzystanie ze zdobyczy cywilizacyjnych które na razie nawet jeszcze nie powstały więc przyszłość jawi się niesamowicie.

 

Wróć do nas w przerwie kawowej i przeczytaj pozostałe artykuły z naszego Bloga i naszych Aktualności.

Zapraszamy też do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

Doradzimy, wdrożymy, przeszkolimy